ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198714
Şehir : Ankara / Pursaklar
Semt-Mahalle : SARAY FATİH MAH. / PURSAKLAR
Oda Sayısı : 4+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Kot 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 26.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1165 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/1165 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli,Pursaklar İlçesi,Saray Mah.98242 Ada 1 Parsel sayılı 7800 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,arsa ana taşınmaz nitelikli 80/7800 arsa paylı konut bağımsız bölüm nitelikli,A Blok 1.Bodrum Kat, 2 Nolu bağımsız bölüm taşınmaz,dairenin dış kapısı çelik kapıdır,daire 4 oda,salon,antre,mutfak,banyo,ebeveyn banyo,wc ve 2 adet balkondan ibarettir,salonun,odaların zemini laminat parke kaplı,antre,mutfak ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplıdır,salon,antre ve odaların duvarları saten boyalı,tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,mutfakta duvarlar saten boyalı akrilik esaslı kompozit malzemeden tezgahlı ve çelik evyelidir,tezgah altında ve üstünde akrilik kapaklı ahşap mutfak dolapları ve ankastre ürünler bulunmaktadır,banyoda ve ebeveyn banyoda duvarlar fayans kaplı,tavanlar alçılı,plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,banyolarda dolaplı lavabo duşa kabinli seramikten duş yeri ve klozet bulunmaktadır,wc'de duvarlar fayans kaplı içerisinde dolaplı lavabo ve hela taşı mevcuttur,meskenin zeminleri seramik kaplı mutfak ve salondan çıkışlı 2 adet balkon bulunmaktadır,iç kapılar MDF üzeri boyalı pencereler PVC doğrama ve çift camlılıdır,ısınma sistemi doğalgazlı kambili kat kaloriferlidir,daire blok girişine göre sol tarafta ön ve arka cephelidir bağımsızın net alanı 125 m2 olarak bilirkişilerce ölçülmüştür,meskenin toplamı 15 m2 olan iki adet balkonu bulunmaktadır,detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Saray Fatih Mah.(Tapu kaydında saray) Miralay Sok.4 Kapı Nolu MSD saray evleri sitesi A Blok 1.Bodrum Kat 2 Nolu B.B.Pursaklar Ankara
Yüzölçümü : 7.800 m2 Ana Taşınmaz
Arsa Payı : 80/7800
İmar Durumu : Konut olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 260.000,00 TL(Ankara 6.İcra Hukuk Mahkemesi'nin 2019/370-506 Esas ve Karar sayılı ilamı ile belirlenmiştir.)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 98242 Ada, 1 Parsel, SARAY Mahalle/Köy, A blok 3 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli,Pursaklar İlçesi,Saray Mah.98242 Ada 1 Parsel sayılı 7800 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,arsa ana taşınmaz nitelikli100/7800 arsa paylı konut bağımsız bölüm nitelikli,A Blok zemin Kat,3 Nolu bağımsız bölüm taşınmaz,dairenin dış kapısı çelik kapıdır,daire 4 oda,salon,antre,mufak,banyo,ebeveyn banyo,wc ve 2 adet balkondan ibarettir,salonun,odaların zemini laminat parke kaplı,antre,mutfak ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplıdır,salon,antre ve odaların duvarları saten boyalı,tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,mutfakta duvarlar saten boyalı akrilik esaslı kompozit malzemeden tezgahlı ve çelik evyelidir,tezgah altında ve üstünde akrilik kapaklı ahşap mutfak dolapları ve ankastre ürünler bulunmaktadır,banyoda ve ebeveyn banyoda duvarlar fayans kaplı,tavanlar alçılı,plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,banyolarda dolaplı lavabo duşa kabinli seramikten duş yeri ve klozet bulunmaktadır,wc'de duvarlar fayans kaplı içerisinde dolaplı lavabo ve hela taşı mevcuttur,meskenin zeminleri seramik kaplı mutfak ve salondan çıkışlı 2 adet balkon bulunmaktadır,iç kapılar MDF üzeri boyalı pencereler PVC doğrama ve çift camlılıdır,ısınma sistemi doğalgazlı kambili kat kaloriferlidir,kombi montajı yapılmamıştır.daire blok girişine göre sol tarafta ön ve arka cephelidir bağımsızın net alanı 125 m2 olarak bilirkişilerce ölçülmüştür,meskenin toplamı 15 m2olan iki adet balkonu bulunmaktadır,detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Saray Fatih Mah.(Tapu kaydında saray) Miralay Sok.4 Kapı Nolu MSD saray evleri sitesi A Blok zemin Kat 3 Nolu B.B.Pursaklar Ankara
Yüzölçümü : 7.800 m2 Ana taşınmaz
Arsa Payı : 100/7800
İmar Durumu : Konut olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 270.000,00 TL(Ankara 6.İcra Hukuk Mahkemesi'nin 2019/370-506 Esas ve Karar sayılı ilamı ile belirlenmiştir.)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/09/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 22/10/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1165 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR