ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Pursaklar'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945353
Şehir : Ankara / Pursaklar
Oda Sayısı : 4+1
: 146
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 9
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13022 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 12:20
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 12:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2018/13022 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu Ankara ili, Pursaklar ilçesi, Pursaklar Mahallesi, 95225 ada, 4 parsel, 2.041,00 m² arsa yüzölçümlü, 4 Kat, 14 bağımsız bölüm, 90/2041 arsa pay/paydalı, konut nitelikli, tam hisseli taşınmaz;
Ana Gayrimenkulün Özellikleri ;Bina, imarın 95225 ada, 4 parseli üzerine ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup,bodrum + zemin + 7 normal kat olmak üzere toplam 9 katlıdır.-Bina girişi Kumlu Caddesinden zemin kattan sağlanmaktadır.-Binada mesken kullanımlı 24 bağımsız bölüm bulunmaktadır.-Normal katlarda üçer daire bulunmaktadır.-Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır.-Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik boyalıdır.Bina girişinde zeminler ve duvarlar seramik kaplıdır.Tavan kağıt kaplıdır.-Merdivenler mermer kaplı, kat hollerinde döşemeler seramik kaplı, duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.-Merdiven korkulukları kromajlı borudur.-Binada çalışır durumda 2 asansör ve yangın merdiveni mevcuttur.-Binanın bahçesinde zemini kilitli parke taş kaplı açık otopark alanı mevcuttur.-Binanın etrafı beton duvar üzeri demir korkuluk ile çevrilidir.- Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
4.Kat 14 bağımsız numaralı Meskene ait Özellikler:-Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. -Bina girişine göre ön cephede sol tarafta yer almakta olup, güneydoğu yönlüdür.-Daire Kumlu Caddesine bakmaktadır.-Fiili durumda 4 oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo,ebeveyn banyosu, wc ve1 balkondan müteşekkildir.-Giriş kapısı çelik, iç kapıları lakekapıdır.-Pencere doğramaları pvc olup ısıcamlıdır.-Antre zemini seramik kaplı, duvarları kağıt, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir.-Salon ve oda döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları kağıt, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Salon tavanı ışık bantlıdır.-Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları kağıt, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir.-Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde profil kapaklı dolaplar mevcuttur.-Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavana lüminyum asma tavandır. Dolaplı lavabo, klozet ve duş teknesi+duşa kabin bulunmaktadır.-Ebeveyn banyosunda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan alüminyum asma tavandır. Dolaplı lavabo, klozet ve duşa kabin bulunmaktadır.-Wc de zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan alüminyum asma tavandır.İçerisinde hela taşı ,wc önünde dolaplı lavabo bulunmaktadır.-Balkon mutfak ve oda ile irtibatlı olup döşemesi seramik kaplıdır.Katlanır cam balkon ile kapatılmıştır.-Isınma merkezi sistem kalorifer ile sağlanmaktadır.-Meskenin net faydalı alanı balkondahil 146,42 m² olarak ölçülmüştür.Toplam balkon alanı 21,23 m2?dir.- Bağımsız bölümün hali hazırda borçlu tarafından konut olarak kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Pursaklar Mahallesi, Kumlu Caddesi Beyzade Park Konutları No:6/14 Pursaklar / ANKARA
Arsa Yüzölçümü : 2.041,00 m2
Arsa Pay/Paydası : 90/2041
İmar Durumu : Müdürlüğümüz dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüz dosya alacaklısı bankanın birinci dereceden ipoteği mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 12:20 - 12:25 arası
2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 12:20 - 12:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir ayrıca iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13022 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR