ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182560
Şehir : Ankara / Pursaklar
Oda Sayısı : 3+1
: 78
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 30.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7814 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
28.09.2020 14:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2019/7814 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Pursaklar İlçe, 95181 Ada, 1 Parsel, PURSAKLAR Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu olan taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul, 904,00 m² yüzölçümlü arsa üzerine kuruludur. Bina 3-B yapı sınıfında, betonarme karkas yapı tarzında, ayrık yapı nizamında 2007 yılında inşa edilmiştir. Ana taşınmaz incelenen onaylı mimari projesine göre; 2 bodrum kat+zemin kat+2 Normal kattan ve 20 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binada 2.bodrum katta; 10 araçlık otopark, kapıcı dairesi, sığınak ve su deposu, 1. bodrum katta; 1,2,3 ve 4 no.lu bağımsız bölümler, zemin katta; bina girişi ile 5,6,7 ve 8 no.lu bağımsız bölümler 1.normalkatta; 9,10,11 ve 12 no.lu bağımsız bölümler, 2.normal katta; 13,14,15 ve 16 no.lu bağımsız bölümler 3.normal katta 17,18,19 ve 20 no.lu konut nitelikli bağımsız bölümler yer almaktadır. Bina girişi zemin kattan (kuzeybatı cephe) sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı demir doğrama, rüzgarlık ahşap doğramadır. Bina giriş holünde zemin mermer, duvarlar 1.20 mt mermer üstü plastik boyalıdır. Merdivenler ve kat sahanlıkları mermer olup, merdiven korkulukları demir doğramadır. Eğimli bir arazi yapısına sahip olan bölge orta gelir grubu tarafından tercih edilmektedir. Yakın çevrede 4 katlı konut amaçlı apartmanlar yoğunluktadır. Yürüme mesafesinde toplu taşıma durakları yer almaktadır Bölgenin elektrik, su, yol, kanalizasyon, toplu ulaşım gibi belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır.Taşınmaz, 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir.Kıymet takdirine konu 4 bağımsız bölüm numaralı ''Konut nitelikli taşınmaz, ana taşınmazın 1.bodrum katında bulunmakta olup, bina girişinin olduğu Kurtdereli Sokak üzerinden binaya bakıldığında arka ve sağ yan cephede konumludur. Güneydoğu ve güney olmak üzere iki cephelidir.
Pursaklar Tapu Sicil Müdürlüğü'nde incelenen mimari projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, antre, balkon, banyo, ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde yapılan ölçümlere göre; değerleme konusu taşınmazın net kullanım alanı 78 m²dir. Bağımsız bölüm giriş kapısı çelik, iç kapıları panel, pencereleri ahşap doğramadır. Zemin, salon ve odalarda laminant parke, antrede seramik kaplama olup, duvarlar plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta zemin ve duvarlar seramik olup, laminant kapaklı mutfak dolabı ve mermer tezgâh mevcuttur.Banyoda yerler ve duvarlar seramik, duş kabini ile ayaklı lavabo, wc bölümünde zemin ve duvarlar seramik olup, hela taşı ve ve lavabo bulunmaktadır. Tüm pencerelere (balkon dahil) demir ferforje korkuluk takılıdır.
Bağımsız bölümün ısınma sistemi doğal gaz kombili kat kaloriferlidir. Kombi ve radyatörler takılı vaziyettedir. Konut olarak kullanılmaktadır
Adresi : Pursaklar Mahallesi, Kurtdereli Sokak, Karagöz Apt.No: 8/4 Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü : 78 m2
Arsa Payı : 32/904
İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında, ayrık nizam, E.1,60, Taks: 0,40 şeklindeki yapılaşma koşulları ile KONUT alanında kalmaktadır
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7814 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR