ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078378
Şehir : Ankara / Pursaklar
Semt-Mahalle : SARAY CUMHURİYET MAH. / PURSAKLAR
Oda Sayısı : 3+1
: 129
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11373 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:21
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:21
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA

24. İCRA DAİRESİ
2019/11373 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Pursaklar ilçesi, Saray Mahallesi 1633 ada 9 parsel'de kayıtlı 1.742,00m2 yüzölçümüne sahip A ve B Bloklardan oluşan 2 adet 6 katlı betonarme apartman ve arsası niteliğindeki ana taşınmazda 56/1742 arsa paylı A Blok, 1.kat 3 nolu konut nitelikli bağımsız bölüm satılacaktır. Ayrık nizamlı ve konut kullanımlı imarlıdır. Bina Köroğlu sokağa cepheli olarak yer almaktadır. Bina 2 bodrum, zemin ve 3 normal kat olarak yapılıdır. Ayrık nizamlı 2 blok bulunmakta olup kıymet takdirine konu taşınmaz A blokta yer almaktadır. Zemin katta 5 dükkan, 1 daire, normal katlarda 3'er daire olmak üzere binada 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın cepheleri manto sıvalıdır. 1 adet asansör mevcuttur. Açık ve kapalı otopark mevcuttur. Dairenin giriş kapısı çeliktir. Antre-koridor, 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, Wc ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri laminant kaplama, duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Balkon mahal zeminleri seramik kaplıdır. Mutfak mahal zemini laminant parke kaplıdır. Duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta; akrilik kapaklı dolaplar ve granit tezgah bulunmaktadır. Salon ve oda mahal zeminleri lanimat parke kaplamalı, duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Banyo mahallerinin zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Banyoda; lavabo, klozet ve kabinli duş teknesi bulunmaktadır. Ebeveyn banyosunda ise duş kabin bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. İç kapıları panel kapı, pencereleri PVC doğramalı ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır. Bağımsız bölüm kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölüm net kullanım alanı 129,00m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 12,00m2 alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Saray Cumhuriyet Mah.Köroğlu Sok.Köksal Apt.No:3-A/3 Pursaklar
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:21 - 10:26 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:21 - 10:26 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11373 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR