ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041481
Şehir : Ankara / Pursaklar
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9949 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2017/9949 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 95134 Ada, 5 Parsel, PURSAKLAR Mahalle/Köy, 1. KAT 6 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu MESKEN. Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam tarzında yapılmıştır. Bina 2 bodrum kat + zemin + 3 normal kattan oluşmakta olup, toplamda 5 dükkan ve 17 daire mevcuttur. Binanın normal katlarında 4'er adet daire mevcuttur. Binanın yol cepheleri cepheleri cam mozaik + kum sıva ile, diğer cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina merdiven ve sahanlıkları mozaik ile kaplıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. 6 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 100 m2; 3 oda-salon-mutfak-antre-kiler-banyo-wc ve 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Balkonlardan mutfağa açılanının pvc ile kapatılarak mutfağa eklendiği görülmüştür. Salon bağımsızdır. Taşınmaz binanın 1. katında(ara kat) ve ön-yan tarafına cepheli konumda (güney-doğu) yer alan bir dairedir. Taşınmazın alt katında dükkan mevcuttur. Taşınmaz yola cepheli olup, önü açıktır. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve 2 odada ahşap parke; 1 oda, mutfak ve antrede laminant parke; banyo ve wc de seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyo ve wc de tam boy fayans; diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya kaplıdır. Tavanlar antre ve salonda kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya; diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminat kapaklı olup, tezgahı mermerittir. Banyoda küvet, duş tertibatı, klozet ve lavabo mevcuttur. Wc de lavabo ve hela taşı mevcuttur. Pencereler çift camlı ahşap; iç kapılar eski tip ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında borçlunun(mal sahibinin) kardeşi tarafından mesken olarak kullanıldığı anlaşılmıştır.
Adresi : Pursaklar(Fatih) Mah. Çağlayan Sok. Emiroğlu Apt. No: 1/6-Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 48/1000
İmar Durumu : Taks/Kaks: 0,40/1,60, 4 kat müsaadeli, yoldan 5 metre komşu parselden 3 metre çekme mesafeli imar parseli
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9949 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR