ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093969
Şehir : Ankara / Pursaklar
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / PURSAKLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 54
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2037 Esas
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 24. İCRA DAİRESİ
2019/2037 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Pursaklar ilçesi, Pursaklar Mahallesi 95127 ada 5 parsel'de kayıtlı 518,00 m2 yüzölçümüne sahip kargir apartman ve arsası niteliğindeki ana taşınmazda 50/518 arsa paylı Zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm mesken satılacaktır. Bina, ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup 1 bodrum + zemin +3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Bina girişi Menekşe Sokaktan sol yan cepheden, zemin kattan sağlanmaktadır. Binada 1 adet dükkan, 9 adet mesken olmak üzere toplam 10 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binanın cepheleri terracot sıvalıdır. Bina girişinde zemin karo mozaik,duvarlar 1,20 m terracot sıvalı üst kısımları ve tavan fasarittir. Merdivenler ve kat hollerinde döşemeler karo mozaik, duvarlar 1,20 m terracot sıvalı üst kısımları ve tavanlar fasarittir. Merdiven korkulukları demir üzeri ahşap trabzanlıdır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Menekşe Sokaktan binaya bakınca ön cephede dükkanın arkasında yer almakta olup güneybatı yönlüdür. Meskenin tek bir cephesi vardır. Fiili durumda antre, 2 oda salon, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkon hacimlerinden müteşekkildir. Giriş kapısı ahşap, iç kapıları vernikli ahşap kapıdır. Pencere doğramaları pwc ve ısıcamlıdır. Mutfak ve salon pencereleri demir korkulukludur. Antre zemini laminat parke kaplı, duvarları ve tavanı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir. Salon zemini laminant parke kaplı, duvarları ve tavanı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir. Oda zeminleri laminant parke kaplı, duvarları ve tavanları sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminant parke kaplı, duvarları ve tavanı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermer olup, tezgah altında ve üstünde suntalam kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyoda zemini seramik, duvarları 1,5 m seramik kaplı, tavan sıva üzeri plastik boyalıdır. İçerisinde lavabo ve duş tertibatı bulunmaktadır. Wc zemini seramik, duvarları 1,5 m seramik kaplı olup, içerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur. Balkon mutfak ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı alanı balkon dahil 54,00 m² olarak ölçülmüştür. Balkon alanı 3,00 m2'dir. Meskenin eki 2 nolu kömürlük vardır.
Adresi : Fatih Mahallesi, Menekşe Sokak üzerinde yer alan, No:17/2 Pursaklar/Ankara
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 katlı konut alanıdır.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2037 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR