ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 127 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130295
Şehir : Ankara / Pursaklar
Oda Sayısı : 4+1
: 127
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1006 Esas
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 10:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2019/1006 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 95059 Ada, 1 Parsel, PURSAKLAR Mahalle/Köy, 8. Kat 33 Nolu B.Bölüm.Kıymet takdirine konu mesken 8. katta bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Mahalinde yapılan incelemeye göre taşınmaz net 127,53 m², brüt 146,66 m² alanlıdır. Mesken 4 oda, salon, mutfak, antre, 2 banyo, 1 wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Döşemeler; salon, odalar, koridor , hol laminant kaplı, mutfak, banyo ve wc seramik kaplıdır.Duvarlar; Banyo, wc fayans kaplıdır. Mutfak duvarları dolaplar arası seramik kaplamalıdır. Diğer kısımları su bazlı boyadır. Diğer mahaller alçı sıva üzeri silikon esaslı veya su bazlı boya ile boyalıdır.Tavanlar; Bütün tavan plastik boyalıdır. Bütün mahallerde kartonpiyer bulunmaktadır.Mutfak; Dolaplar hazır modüler lake kaplı mdf kapaklı olup, tezgah mermerittir. Ankastre ürünler bulunmamaktadır.Banyo; Duşakabin, gömme klozet, hilton lavabo mevcuttur. Wc; Alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur.Doğramalar; Pvc doğrama olup, camlar ısıcamlıdır.İç Kapılar; lake ahşap kapıdır.Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz-kombidir. Keşif günü itibariyle radyatörleri takılıdır. Taşınmaz iyi kalite malzeme ve işçiliğe sahip olup, genel olarak bakımlı bir meskendir. Taşınmazın keşif esnasında mesken olarak boş hiç kullanılmamış olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Ankara İli Pursaklar İlçesi Pursaklar Mahallesi Emek Caddesi Nilüfer Sokak No:5/33 Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü : 146,66 m²
Arsa Payı : 85/3679
İmar Durumu : -
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1006 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR