ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 112 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994377
Şehir : Ankara / Pursaklar
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10884 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
31.07.2019 10:25
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2018/10884 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 95242 Ada, 2 Parsel, PURSAKLAR Mahalle/Köy, 2. kat 7 nolu bağımsız bölüm 7 nolu kömürlük Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Ankara ili, Pursaklar ilçesi, Pursaklar mahallesi, Yıldırım Beyazıt caddesi üzerindeki 5 kapı nolu Selin Apartmanı 2. kat 7 nolu meskendir. Ayrım nizam 4 kat (bodrum hariç) imar parselidir. Apartmanın genel özellikleri: Bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı olup, bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Katta 3 daire vardır. Yıldırım Beyazıt caddesi üzerindedir. Cephesi ısı yalıtım esaslı mantolanmalı ve sıva üzeri boyalıdır. Ana giriş kapısı demir, rüzgarlık ahşap doğrama kapıdır. Giriş dış zemini ve iç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Yan duvarlar 1.20 mt. mermer üstü sıva üstü boyalıdır. Elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Meskenin özellikleri: Mesken fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo. wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Salonun ve odaların zemini parke, antre ve mutfak zemini laminant kaplıdır. Islak hacimlerden, banyo, wc zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları boyalı tavan ve duvar birleşim yerleri kartonpiyerlidir. Islak hacimlerden mutfak duvarları boyalı, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tüm duvar-tavan birleşimi kartonpiyer kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah, tezgah anlı seramik, tezgah altında ve üstünde ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Balkon mutfak alanına katılmıştır. Banyoda Hilton lavabo, duşakabin, batarya takımı ve klozeti vardır. WC de lavabo ve hela taşı vardır. İç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereleri ahşap esaslı doğramadır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; meskenin alanı balkonlar hariç 100,00 m² ölçülmüştür. Balkonlar 6.00 m² ve 6.00 m² toplam: 112 m². Mesken ön ve yan cephelidir. Keşif günü itibariyle borçlu tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge çarşı, pazar, alışveriş merkezleri, okul, hastane, semt pazarı, toplu taşıma araçlarına ait duraklara yakın konumlu olup, bölgede alım satım hareketliliği orta seviyelerde olup genel hatlarıyla iskan amaçlı oturum için kullanılan bir bölgedir. Bölgede genel olarak konut alanları mevcuttur. Gayrimenkul piyasası orta seviyelerdedir. Taşınmazın bulunduğu bölgeden şehir merkezine ve şehrin bir çok bölgesine toplu ulaşım araçları ile ulaşım imkanı mevcut olup, otobüs, dolmuş gibi araçlar ile toplu ulaşım araçları mevcuttur. Taşınmazın arsası konut alanlı imar durumuna sahip olup, market, çarşı, pazar, okul gibi birçok sosyal donatı alanlarına yakındır. Borçlunun hissesi tamdır.
Yüzölçümü : 112 m²
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 31/07/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK'nun 127. Maddesi gereğince satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere iş bu ilan tebliğ hükmündedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10884 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR