POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da avlulu kerpiç ev ve arsası icradan satılıktır (hisseli satış)

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052897
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 2+1
: 451
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 19.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/217 Talimat
Muhammen Bedeli
:
70,505 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/217 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 1442 Ada, 5 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, KUZU DORUĞU Mevkii, Ankara İli, Polatlı İlçesi, Zafer Mahallesi, Kuzu Doruğu Mevkii, 1442 Ada, 5 Parselde bulunan 451,00 m² büyüklüğünde ana taşınmaz niteliği avlulu kerpiç ev ve arsası olan gayrimenkulde borçlu Sıtkı OKCAN'ın hissesi 1/3 dür. olup satılarak paraya çevrilecektir. 26.02.2016 yılında 929 yevmiye numarası ile satış yolu ile edinmiştir. Hissesi üzerinde 1 adet beyan, 3 adet haciz şerhi, 8 adet icrai haciz şerhi, bulunmaktadır. Taşınmazın imar durumuna ilişkin olarak ilgili belediyesinden alınan herhangi bir bilgi ve belge bulunmamakla birlikte, şifahen elde edilen bilgilere göre Zafer mahallesi, 1442 ada 5 parselin Polatlı Belediyesi sınırları içinde olduğu, 1/1000 lik imar planında konut alanında kaldığı, blok nizam TAKS:0,40 KAKS:1,20 hmaks:9,50 yapılaşma koşullarına sahip olduğu, bilgisine ulaşılmıştır. Ankara İli, Polatlı İlçesi, Zafer Mahallesi, Kuzu Doruğu Mevkii, 1442 Ada, 5 Parselde bulunan 451,00 m² büyüklüğünde ana taşınmaz niteliği avlulu kerpiç ev ve arsası olan gayrimenkuldür. Arsa kuzeyden güneye doğru eğimli bir yapıya sahiptir. Değerleme konusu taşınmazın kuzey yönünden yola cephesi vardır. Geometrik şekil olarak dikdörtgen yapıya sahiptir. Şehrin her türlü hizmetinden yararlanmaktadır. Alt yapı sorunu yoktur. Cephe aldığı yol asfalt kaplamadır. Üzerindeki yapıların ilgili belediyesinden alınmış herhangi bir inşaat ruhsatı yoktur. Arsa üzerinde kerpiç malzeme kullanılarak yığma tarzda yapılmış yapılar mevcuttur. Wc olarak kullanılan yaklaşık 4,00 m² büyüklüğündedir. Mesken olarak kullanılan yapı komşu parsellere tecavüzlüdür. Değerleme parsel içinde kalan kısım için yapılmıştır. Mesken olarak kullanılan yapı yaklaşık 53,25 m² büyüklüğündedir. 3 oda, 1 mutfak, 1 hol, 1 banyo ve 1 terasdan oluşmaktadır. Ciddi tadilata ihtiyacı vardır. Bakımsız durumdadır. Meskenin yanında bulunan depo olarak kullanılan yapılar yıkılmak üzeredir ekonomik değeri yoktur. Doğu cephesine bulunan tandır ve depo olarak kullanılan yapılar yıkılmak üzeredir ekonomik değeri yoktur.Sundurma olarak kullanılan yapı yaklaşık 20,00 m² büyüklüğündedir. Yol cephesine ve doğu cephesine sıfır olarak yapılan yapı depo olarak kullanılmaktadır yaklaşık 30,00 m² büyüklüğündedir. Bahçesinde muhtelif yaşta ve cinste meyve ağaçları vardır. Arsa üzerinde 20 yaşında 1 adet erik ağacı, 15 yaşında 2 adet sedir ağacı, 12 yaşında 2 adet elma ağacı ve 15 yaşında 1 adet armut ağacı vardır. Ankara ili, Polatlı ilçesi, Zafer mah. Kuzu Doruğu mevkii 1442 ada, 5 parsel sayılı Taşınmazın toplam değeri 211.517,50 tl olup, borçlu SITKI OKCAN adına kayıtlı 1/3 hisse değeri 70.505,83 tl dir borçlu SITKI OKCAN 'ın 1/3 hissesi satılarak paraya çevrilecektir. AVLULU KERPİÇ EV VE ARSASI
Adresi : Zafer Mah. Kuzu Doruğu Mevkii, 1442 Ada, 5 Parselde Bulunan Kerpiç Ev Ve Arsası Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 451,00 m²
İmar Durumu : Taşınmazın imar durumuna ilişkin olarak ilgili belediyesinden alınan herhangi bir bilgi ve belge bulunmamakla birlikte, şifahen elde edilen bilgilere göre Zafer mahallesi, 1442 ada 5 parselin Polatlı Belediyesi sınırları içinde olduğu, 1/1000 lik imar planında konut alanında kaldığı, blok nizam TAKS:0,40 KAKS:1,20 hmaks:9,50 yapılaşma koşullarına sahip olduğu, bilgisine ulaşılmıştır.
Kıymeti : 70.505,83 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Beyan İmar düzenlemesine alınmıştır.
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/217 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR