POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077862
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 4+1
: 155
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/430 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:10
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/430 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

,Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 408 Ada, 53 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri :
Satış konusu taşınmazın bulunduğu bölge; konut alanı içerisinde olup, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait Hizmet Binalarına, yürüme mesafesinde yer almaktadır. Dede Efendi Caddesi üzerinden girilmektedir. Ankara-Eskişehir Karayoluna 400 metre, Polatlı Özel Can Hastanesine ve burada bulana eczanelere 1.8km, Perpa Pazarına 1.5km Yeni Polatlı Devlet Hastanesine, 3,5 km, Polatlı Otogarına 1.3km, Polatlı Merkezine 1.1km metre, Polatlı Hükümet Konağına 500 metre, Atatürk Caddesi üzerine ye alan Aile Sağlık Merkezi bankamatikler ve eczanelere ortalama 600 metre üzerinde İnkılap İlk Öğretim okuluna 15 metre, Polatlı Belediyesi Ana Hizmet Binasına 1km metre, P.T.T Binasına 1km, Bıyıktay caddesinde yer alan P.T.T. Hizmet Binasına 400 metre yürüme mesafesindedir. Bölgede hâkim doku konut alanı olarak ayrılmıştır. Bölge halkının her türlü ihtiyacına cevap verecek, aktif olarak çalışan dükkân, market, eczane vb gibi yerlere yürüme mesafesindedir. Bölge geçmişten bu yana konut olarak yatırım amaçlı orta gelir grubu tarafından tercih edilmektedir.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri :
Satışa konu taşınmazbitişik nizam, 4 kat müsaadelidir. Toplamda 8 meskenden oluşmaktadır. Betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Bu parsel üzerinde bulunan Namal Apartmanı yer almaktadır. Satışı istenilen meskenin bulunduğu binanın (Namal Apartmanı Dış Kapı No:70) alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Binanın giriş kapısı Dede Efendi caddesi üzerinden olup, caddesinin yol kaplaması sıcak asfalttır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Binanın Dış kapısı demir doğramadır. Bina içerisindeki merdivenler granit mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları alüminyum profil doğramadan yapılmıştır. Binada Asansör sistemi bulunmamaktadır. Binanın kendine ait ve bağımsız bölüm nolu meskenlerin ihtiyacına cevap verebilecek otopark alanı bulunmamaktadır. Apartmanın inşaatına 2010 yılında başlanmış olup bina 9 yıllıktır.
3. Kat 7 nolu Bağımsız Bölümün / Bölümlerin Özellikleri :
Satış konusu gayrimenkul, 3. katta bulunan 7 bağımsız bölüm nolu meskendir. Gayrimenkul Salon, 4 oda, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin Dış Kapısı Çelik kapıdır. Salon ve odaların kapısı ahşap doğramadır. Pencereler ise pvc doğramadır. Salon, zemini parke ile kaplı, duvarlar alçılı ve sedef desenli, kapısı ahşap doğrama, penceresi pvc doğramadır. Odalar, Zemin, parke kaplıdır. Duvarlar alçılı ve boyalıdır. Odaların kapısı ahşap doğrama, penceresi pvc doğramadır. Mutfak, zemini fayans ile kaplı, tezgah arası mermer kaplı duvarları seramik fayans ile kaplı ve tavanı alçı plastik boyalıdır.Tavan-duvar birleşimleri kartonpiyer döşelidir. Mutfak tezgah mermerli olup, tezgah altı ve üstü mdf kaplı ve gövdeli dolaplar mevcuttur. Mutfaktan balkona geçi olup balkon kapısı ve pencereleri pvc kaplamadır. Ankastre mevcuttur. Mutfaktan geçişi bulunan balkon camekan ile kapatılmıştır. Banyo,zemin ve duvarlar tavana kadar seramik ile kaplı olup, banyo dolaplı lavabo, klozet, duşa kabin mevcuttur.Tuvalet, zemini ve duvarları tavana kadar seramik fayans ile kaplıdır. Antre; duvarları alçı üzeri sedef desenli olup zemini fayans ile kaplıdır. Isıtma, Doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Brüt kullanım 172,59m²dir.Net kullanım ise 155,77m² dir.
Adresi : Zafer Mahallesi Dede Efendi Caddesi Namal Apt N:70
Yüzölçümü : 172,59 m2
Arsa Payı : 5702/49153
İmar Durumu : Mücavir alan sınırları içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 295 Ada, 15 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri :
Satışa konu taşınmaz, Ankara İli, Polatlı İlçesi, Zafer Mahallesi 295 Ada 15 parsel, sayılı taşınmaz, Alp Sokak ile Şehit Alparslan Sarıkaya Caddesi üzerinde yer alan taşınmaz olup, ana taşınmaza giriş Alp Sokaküzerinden sağlanmaktadır. Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Polatlı merkez yerleşim sınırları içinde bulunmaktadır. Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır. Bölgede hâkim doku, konut alanı olduğu gözlemlenmiştir. Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Polatlı Kaymakamlık Binası ve burada yer alan Kamu Kurum ve Kuruluşlara yaklaşık 3,5km, Polatlı Adliye Sarayına 900 metre.Polatlı Otagarına 1.3km Özel Can Hastanesine yaklaşık 1,6km metre yürüme mesafesindedir. Bölgenin doğalgaz dahi teknik altyapı çalışmaları tamamlanmıştır. Bölge geçmişten bu yana ikamet ve yatırım amaçlı orta gelir grubu tarafından tercih edilmektedir.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri :
Satışa konu taşınmaz, ana taşınmazı arsa nitelikli, 1.329,59m² yüzölçümüne sahip ana taşınmaz üzerinde bulunmaktadır.Apartman yaklaşık 3 yıllıktır. Cephe aldığı Şehit Alparslan Sarıkaya Caddesi ve Alp Sokağın yol kaplaması sıcak asfalt kaplamadır. Bina betonarme tarzda,zemin + 8 normal katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdivenleri granit ile kaplıdır. Merdiven korkulukları parlak alüminyum doğramadır. Merdiven sahanlık duvarları 1 metre granit mermer ile kaplıdır. Üst ksım plastik badanalıdır.Açık otoparkı bulunmaktadır. 2 adet asansör mevcuttur.
9. Kat 18 Bağımsız Bölüm Nolu Meskenin Özellikleri :
Mesken mimari projesinde 9. katta bulunan doğu, kuzey ve batı cepheli olan Meskendir. Meskende kiracı ikamet etmektedir.Mesken mimari planında ve mevcut zeminde 3+1 olarak kullanılmakta, salon, 3 oda, antre, mutfak, genel banyo, ebeveyn banyo, 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri ahşap görünümlü pvc olup ısı camlıdır. Meskenin giriş holü döşemeleri laminant parke ile kaplı duvarları alçı sıva üzeri yağlı boyalıdır. Tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavan-duvar birleşimleri kartonpiyer döşelidir. Salonun zemini laminantparke, duvarları alçılı ve sıva üzeri yağlı boyalı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavan-duvar birleşimleri kartonpiyer döşelidir. Odaların zemini laminant parke döşeli olup,duvarları alçı sıva üzeri yağlı boya ile kaplı ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavan-duvar birleşimleri kartonpiyer döşelidir. Mutfak, zemini ve tezgah arası mermer kaplı duvarları seramik fayans ile kaplı ve tavanı alçı plastik boyalıdır.Tavan-duvar birleşimleri kartonpiyer döşelidir. Mutfak tezgah mermerli olup, tezgah altı ve üstü mdf kaplı ve gövdeli dolaplar mevcuttur. Mutfaktan balkona geçi olup balkon kapısı ve pencereleri ahşap görünümlü pvc kaplamadır. Ankastre mevcuttur. Mutfak ve oturma odasından geçişi bulunan balkon camekan ile kapatılmıştır. Banyo,zemin ve duvarlar tavana kadar seramik ile kaplı olup, banyo dolaplı lavabo, klozet, duşa kabin mevcuttur. Ebeveyn Odası,zemini laminantparke, duvarları alçılı ve sıva üzeri yağlı boyalı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan-duvar birleşimleri kartonpiyer döşelidir.Ebeveyn odasından balkona geçiş bulunmakta olup kapısı ve penceresi ahşap görünümlü pvc doğramadır. Ebeveyn banyosu mevcut olup, zemini ve duvarları seramik fayans ile kaplıdır.Isıtma kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Zafer Mh. (Şentepe Mahallesi) Alp Sokak Değirmencioğlu Apt. N:2/18 Polatlı
Yüzölçümü : 129,30 m2
Arsa Payı : 29/691
İmar Durumu : Mücavir alan sınırlırı içeresinde yer almaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/430 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR