POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092204
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ESKİPOLATLI MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 29.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2110 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/2110 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 1494 Ada, 13 Parsel, ESKİPOLATLI (Pasif) Mahalle/Köy, ÇEKİRDEKSİZ YOLU Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri ;
Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Polatlı ilçe merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları ile sürekli sağlanmaktadır. satış konusu taşınmazın bulunduğu bölge; çeşitli alışveriş merklezleri sosyal donatı, eğitim ve alanlarına yakın olması, şehitlik mahallesinde olması nedeniyle ilçe halkının en çok tercih ettiği bölgeler arasındadır. Bölgede hakim doku konut alanı olduğu gözlemlenmiştir.Bölge Halkının her türlü ihtiyacına cevap verecek aktif olarak çalışan marketler, alış veriş merkezleri eczane vb. Gibi yerlere yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ted Koleji, satışa konu taşınmazın kuzeyinde yer almaktadır. Sevim Aras ilköğretim okuluna 700 metre, Polatlı şehir merkezine yaklaşık 1,5 km, Polatlı Hükümet Konağına ve burada bulunan Kamu kurum ve kuruluşlarına yaklaşık 1 km. Atatürk caddesi üzerinde yer alan 1 nolu aile sağlık merkezine 1 km, Ankara Eskişehir Karayoluna yaklaşık 1,5 km yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bölgenin doğalgaz dahil teknik altyapı çalışmaları tamamlanmış, sıcak asvalt kaplamadır. Bölge geçmişten bu yana ikamet ve yatırım amaçlı orta gelir ve yüksek gelir gurubu tarafından tercih edilmektedir.
Ana Gayrimenkulün özellikleri ;
Satışa konu taşınmaz; 1.421,00m2 yüz ölçüme sahip taşınmaz üzerinde bulunmaktadır. Bu taşınmaz üzerinde A-B-C ve D Bloklarından oluşan toplam 4 adet apartman yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu adanın batısı; Kalecik Sokak, kuzeyi; Ulubatlı Hasan caddesi, doğusu; Bıyıktay caddesi, güneyi; 13 eylül caddesi ile çevrilidir. Ana taşınmaza Kalecik Sokak üzerinden giriş sağlanmaktadır. B- Blok nolu apartmanın 1996 yılında inşasına başlanılmakla yaklaşık 19 yıllıktır. Doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, bakımlı ve temiz bir görünüme sahiptir. Binanın dış kapısı demir doğramadır. Merdivenler profil korkuluklu, sahanlıkların üstü duvarlar ve tavan sıvalı ve badanalıdır. Asansör mevcut değildir. Her katta 2 daire bulunmakta, toplam sekiz meskenden oluşmaktadır. Zemin. + 1. Kat + 2. Kat + Teras kat olarak inşaa edilmiş 3 A yapı sınıfındadır.
Satışa konu B/Blok 2. Kat 3 bağımsız bölüm nolu meskenin özellikleri ;
Satışa konu gayrimenkul; fiili durum itibarı ile 3+1 konut olarak kullanılmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik, iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramadır. Antrenin zemini fayans ile kaplı, duvarları alçı üzeri sıvalı ve badanalıdır. Doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Doğalgazı kombilidir. Salon ve odaların zemini parke kaplı, duvarlar alçılı ve sıvalıdır. Mutfak, Zemini fayans kaplı, duvarları tavana kadar seramik kaplama, mermer tezgahlı ve klasik ahşap dolaplıdır. Mutfaktan balkona geçiş bulunmakta olup kapısı ahşap doğramadır. Meskenin kıymet takdiri itibarı ile dosya borçlusu Adnan Tüfekçioğlu ve ailesi ikamet etmektedir. Meskenin Bürüt alanı 172,96 m2, net kullanım alanı 149,45m2 dir.
Adresi : (Tapu kaydında Gazi mahallesi) Şehitlik mahallesi kalecik sk. N:8/3 Polatlı/ANKARA
Yüzölçümü : 172,96 m2
Arsa Payı : 130/2400
İmar Durumu : Mücavir alan içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2110 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR