POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077869
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 07.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/490 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/490 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Polatlı İlçe, 89 Ada, 4 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, İNTEPE Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri :
Satışa konu taşınmazın bulunduğu Bölgenin her türlü altyapı hizmeti İlçe Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Polatlı İlçesi,Gazi Mahallesi yerleşim sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bölge; çeşitli alışveriş merkezleri, sosyal donatı, eğitim ve ibadet alanlarına yakın olması nedeniyle ilçe halkının tercih ettiği bölgeler arasındadır. Değerleme konusu taşınmazın yer aldığı Gazi Mahallesi, İntepe mevkii, 89 ada, 4 parsele İntepe caddesinden giriş yapılmaktadır. Taşınmaz; Atatürk İlkokulu, Raziye Hatun Camii, Gümüşlü Camii'ne ve anayola yürüyüş mesafesindedir. Bölgenin doğalgaz dahi teknik altyapı çalışmaları tamamlanmıştır. Bölge geçmişten bu yana ikamet ve yatırım amaçlı düşük ve orta gelir grubu tarafından tercih edilmektedir.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri :
Satışa konu; Gazi Mahallesi, İntepe Caddesi, 49 kapı nolu apartmanın betonarme tarzda, -1. bodrum+ bodrum + zemin + 2 normal katlıdır. (yan kısımda bodruma inen kapı ayrı olup -1 bodrumda 1 nolu daire, bodrum katta 2 ve 3 nolu daire, zemin kat 4-5,1. Katta 6. Ve 7. ,2. Kat?da 8 ve 9 olmak üzere toplam 9 daire bulunmaktadır. Apartman yaklaşık 25 - 30 yıllıktır. Apartmanın dış cephesi sıvalı boyalı, çatısı kiremit kaplamadır. Apartmanın giriş kapısı demir doğramadır. Apartmanın giriş holü zemini, sahanlıklar, merdivenler mozaik kaplı, merdivenler demir korkuluklu, duvarı mozaik üstü kısımsedefboyalıdır.
Meskenin Özellikleri :
Mesken ikinci katta,doğu-güney ve batı cephelidir. Mesken; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir. Salon zemini laminat parke,duvarları sıvalı boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Odaların ve antrenin zemini laminat parke, duvarları plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Antrede gömme dolap bulunmaktadır. Mutfak zemini laminant kaplı, duvarları seramik kaplı, mutfak balkonu kapısı ahşap mermer tezgah,tezgah altı ve üstü ahşap dolaplı, tezgah alnı seramiktir. Mutfaktan balkona geçiş yapılmaktadır. Mutfak balkonu zemini lamine olup pvc camla kapatılmıştır. Banyo, zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan sıvalı boyalıdır. Banyoda klozet, ayaklı lavabo ve duş bataryası vardır. Wc zemini seramik olup helataşı vardır. Odadan balkona çıkılmakta olup balkon zemini seramik cam ve kapısı pvc 90 cm duvar örülüdür.Meskenin dış kapı çelik, iç kapılar ahşap, pencereleri pvc çift camlıdır. Taşınmaz ?mesken?vasfında 3-A yapı sınıfına girmektedir. Mesken doğal gaz kombilidir. Mesken keşif tarihi itibariyle borçlu ve ailesi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.Meskenin kapalı kullanım alanı net 80 m² olup balkonlar 2,80 + 4,20= 7 m² olarak ölçülmüştür. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle yol, su, elektrik, telefon, doğal gaz, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Gazi Mahallesi İntepe Caddesi N:49/5 Polatlı/ Ankara
Yüzölçümü : 80 m²
Arsa Payı : 100/1066
İmar Durumu : Mücavir alan sınırları içerisinde
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 07.02.1989- haciz ve ipotek şerleri bulunmaktadır
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/490 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR