POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064360
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/600 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/600 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, Cumhuriyet Mahallesi, Polatlı Yolu Mevkii,395 Ada, 58 Parsel,
Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri :
Bölgenin her türlü altyapı hizmeti İlçe Belediyesi tarafından karşılanmaktadır.Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır. Satış konusu taşınmazın bulunduğu bölge; çeşitli alışveriş merkezleri, sosyal donatı, eğitim ve ibadet alanlarına yakın olması nedeniyle ilçe halkının tercih ettiği bölgeler arasındadır. taşınmazın bulunduğu parsel bulunduğu adanın, kuzeyi Battalgazi Caddesi, güneyi Yavuz Selim Caddesi, batısı Bozkurt Caddesi ve doğusu İnönü Caddesi ile çevrilidir. Taşınmaz Polatlı Beştepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, Küba Camii,Ankara Eskişehir Yoluna, Polatlı Özel Can Hastanesine v.b. Oku, ibadet yerleri, alışveriş vs.yerlere yürüme mesafesindedir. Bölgenin doğalgaz dahi teknik altyapı çalışmaları tamamlanmıştır. Bölge geçmişten bu yana ikamet ve yatırım amaçlı düşük ve orta gelir grubu tarafından tercih edilmektedir.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri :
Satışa konu; Cumhuriyet Mahallesi, Battalgazi Caddesi, 106 kapı no.lu Tutkunlar apartmanındadır. Ana taşınmaza, Battalgazi caddesi üzerinden girilmektedir. Apartman yaklaşık 25-30 yıllıktır. Apartmanın dış cephesi akrilik boyalı, çatısı kiremit kaplamadır. Apartmanın giriş kapısı demir doğramadır. Apartmanın giriş holü zemini dökme mozaik merdivenler ve kat holleri dökme mozaik, yan duvarları plastik boyalıdır. Ana taşınmaz bodrum+zemin+2 normal katlıdır. Apartman bodrum katında 1, zemin katında 2, üst katlarda 3'er bağımsız bölüm olmak üzere toplam 13 bağımsız bölümden oluşmaktadır.
Ana Taşınmaz 1. kat 5 no.lu Meskenin Özellikleri :
Mesken 1.katta, yola göre, sol ön tarafta, kuzey cephelidir. Mesken; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 1 balkondan müteşekkildir. Antreler zemini seramik, duvarları plastik boyalı, tavanlar plastik boyalıdır. Salon zemini laminat parke,duvarları plastik boyalı, tavanlar plastik boyalıdır. Salondan 2 odaya açılmaktadır. Salonlan pcv cam ve kapı ile balkona çıkılmaktadır. Odaların zemini dökme mozaik, duvarları plastik boyalı, tavanlar plastik boyalıdır. Mutfak kilerle birleştirilmiş olup zemini seramik kaplı, duvarları plastik boyalı, tezgah altı ve üstü dolap ve mermer tezgahlı ve mermer eviyelidir. Banyo, zemini ve duvarları 1.5 metre seramik kaplı, üstü sıvalı boyalıdır. Banyoda ayaklı lavabo ve duş bataryası vardır. Wc zemini ve duvarları seramik, lavabo ve hela taşı vardır. Meskenin dış kapı çelik, iç kapılar panel, pencereler ahşap doğramadır. Meskenin 2 odası ile mutfağı aydınlığa bakmakta olup, gün ışığı penceresi yoktur. Taşınmaz mesken vasfında 3-A yapı sınıfına girmektedir. Mesken sobalıdır. Bodrum katta kömürlüğü vardır. Mesken keşif tarihi itibariyle kiracı tarafından kullanılmaktadır. Meskenin kapalı kullanım alanı net 83 m² olup balkon 5 m² olarak ölçülmüştür.Taşınmazın bulunduğu konum itibariyle yol, su, elektrik, telefon, doğal gaz, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Battalgazi Caddesi No: 106/5 Polatlı-Ankara
Yüzölçümü : 83 m²
Arsa Payı : 12/160
İmar Durumu : Polatlı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Plan ve Proje mücavir alan sınırları içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci Günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/600 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR