POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051702
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : MEHMETAKİF MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 72
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/270 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:50
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/270 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 795 Ada, 32 Parsel, MEHMET AKİF Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Konumu ve Çevre Özellikleri :
Satışa konu taşınmazın bulunduğu bölgede benzer nitelikte 3-4 katlı apartmanlar mevcuttur. Bölge konut/ticari amaçlı olarak yapılaşmıştır. Bölgenin altyapısı tamamlanmış, belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır. Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Taşınmaza ulaşım toplu tasıma araçları ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde; Cumhuriyet İlkokulu, Mehmet Akif cami bulunmaktadır. Polatlı merkez yerleşim sınırları içinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge çeşitli alışveriş merkezleri, banka, eczane,sosyal donatı, eğitim ve ibadet alanlarına yakındır.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri :
Satışa konu taşınmazArsa nitelikli, 350 m² yüzölçümüne sahip arsa üzerinde yer alan 4 katlı Ana Gayrimenkulün Bodrum Katında bulunmaktadır. Ana taşınmaz Ayrık nizam ve betonarme olarak inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine göre; Binanın dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Kat holleri ve merdivenler beton mozaiktir. Bina içi merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada asansör yoktur. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planına göre, konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık nizamda 4 kat müsaadelidir. Ana Gayrimenkulün inşasına 2012 yılında başlanmış olup 2013 yılında Yapı Kullanma izini alınarak tamamlanmıştır.
Satış Konusu Bodrum Kat 1 nolu Bağımsız Bölüm Meskenin Özellikleri :
1 no.lu bağımsız bölüm; Bodrum katta yer almakta olup; bina girişine göre sağ tarafta yer almaktadır. Onaylı mimari projesinde ve mahallinde brüt 85 m² net 72 m² kullanım alanlıdır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre; Antre,mutfak, salon, 3 oda, banyo, wc bölümlerinden oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çeliktir. Dairenin ıslak zeminleri seramik diğer zeminleri parke kaplıdır. Taşınmazda ısınma kombilidir. Tuvalet ve banyo duvarları fayans kaplamadır. Diğer duvarlar plastik boya ile boyalıdır. Mutfak eski tip ahşap dolap mevcut olup tezgâh mermerdir. Kapılar camlı/camsız Amerikan kapıdır.
Adresi : Mehmet Akif Mh. Rauf Denktaş Sk. N:44/1 Polatlı/ANKARA
Yüzölçümü : 82 m2
Arsa Payı : 93/350
İmar Durumu :Mücavir alan içerisinde
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/270 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR