POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036963
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/247 Talimat
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi Mezat salonu 1. kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/247 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 75 Ada, 1 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, İNTEPE Mevkii, 1.kat, 4 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm
Kıymet Takdirine konu taşınmaz; Ankara İli, Polatlı İlçesi, Gazi Mahallesi 75 ada 1 parsel Nolu, BETONARME APARTMAN VE ARSASI nitelikli, 585,00 m² yüzölçümüne sahip arsa üzerinde yer alan 4 katlı Ana Gayrimenkulün 1 nci Katında bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu Ada'nın güneyi İntepe caddesi, batısı Baykal Caddesi, kuzeyi Anıttepe Caddesi ile çevrilidir. Ana taşınmaz Ayrık nizam ve betonarme olarak inşa edilmiştir. Bodrum+ Zemin kat + 3 normal kattan ibarettir. Mimari projesine göre, Bodrum Katta: Apartman girişi, 1 nolu mesken, Zemin katta ; 2 ve 3 nolu meskenler, 1. Normal katta; 4 ve 5 nolu meskenler, 2. Normal katta; 6 ve 7 nolu meskenler çatı arası katta ise: 6 ve 7 nolu meskenlerin çatı arası bölümleri olmak üzere toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Ana taşınmazın girişi batı yönünden, Baykal caddesi üzerinden ve bodrum kattandır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Kat holleri ve merdivenler beton mozaiktir. Bina içi merdiven korkulukları demir doğramadır. Apartman giriş holünün ve kat hollerinin duvarları 1,20 m seviyesine kadar yağlı boya, kalan üst kısım alçı sıva üzeri plastik boyadır. Binada asansör yoktur.1/1000 ölçekli Uygulama İmar planına göre, konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık nizamda 4 kat müsadelidir. Taşınmazın adresi; Gazi Mah. İntepe cad. 40/4 Polatlı/ANKARA'dır. 4 no.lu b.b. Birinci katta yer almakta olup; bina girişine göre sağ tarafta yer almaktadır. Onaylı mimari projesinde ve mahallinde brüt 120 m² net 105 m² kullanım alanlıdır. Antre,mutfak, salon, 3 oda, banyo, wc bölümlerinden oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çeliktir. Dairenin ıslak zeminleri seramik diğer zeminleri ahşap parke kaplıdır. Taşınmazda ısınma kombilidir. Tuvalet ve banyo duvarları fayans kaplamadır. Diğer duvarlar plastik boya ile boyalıdır. Mutfak eski tip ahşap dolap mevcut olup tezgâh mermerdir. Daire halen boştur. Taşınmazın yakın çevresinde; Atatürk İlkokulu, Gümüşlü cami, Duatepe Anadolu Lisesi, Gazi mahallesi Aile hekimliği bulunmaktadır. Polatlı merkez yerleşim sınırları içinde bulunmaktadır. Bölgede ulaşım yaya olarak sağlanmaktadır. taşınmazın bulunduğu bölge; çeşitli alışveriş merkezleri, sosyal donatı, eğitim ve ibadet alanlarına yakın olması nedeniyle ilçe halkının en çok tercih ettiği bölgeler arasındadır .Ana taşınmazın yer aldığı 75 ada 1 parsel üzerinde, Ayrık nizam, yol hattında, 4 kat, Saçak seviyesi:12,50 metre, yapılaşma koşullarının geçerli olduğu öğrenilmiştir. Polatlı Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre taşınmaz herhangi bir dönüşüm projesi ve/veya bulunduğu bölge itibariyle riskli alan sınıflandırması içerisinde yer almamaktadır.MESKEN
Adresi : Gazi Mah. İntepe Cad. 40/4 Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 585,00 m²
Arsa Payı : 84/584
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planına göre, konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık nizamda 4 kat müsadelidir.(Ayrık nizam yol hattında, 4 kat, saçak seviyesi:12,50 metre, yapılaşma koşullarının geçerli olduğu öğrenilmiştir.Polatlı belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre Herhangi bir dönüşüm projesi ve/veya bulunduğu bölge itibariyle riskli alan sınıflandırması içerisinde yer almamaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı: 19/07/2002 Beyan(AT) Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi Mezat salonu 1. kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/247 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR