POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 3+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01014931
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE AYRINTI 22.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3052 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.07.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 15:10
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/3052 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 391 Ada, 186 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın Konumu ve Çevre Özellikleri :
Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bölgede benzer nitelikte 3-4 zemin katlarında dükkan olan müstakil apartmanlar mevcuttur. Bölge konut amaçlı olarak yapılaşmıştır. Bölgenin altyapısı tamamlanmış, belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır. Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır
Ana taşınmaz bitişik nizam ve betonarme olarak inşa edilmiştir.
Onaylı mimari projesine göre; Bodrum Kat+ Zemin kat + 3 normal kattan ibarettir. Mimari projesine göre, Bodrum Katta: Kömürlükler ve 1 nolu mesken Zemin katta; Apartman girişi, 2 ve 3 nolu meskenler, 1.katta; 4 ve 5 nolu meskenler, 2. katta; 6 ve 7 nolu meskenler, 3. Katta; 8 ve 9 nolu meskenler olmak üzere toplam 9 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır.
1. Kat 5 Bağımsız Bölüm Nolu Meskenin Özellikleri :
5no.lu bağımsız bölüm; 1. katta yer almakta olup; bina girişine göre arka tarafta (güneyde)yer almaktadır. Taşınmaz güney cephelidir. Onaylı mimari projesinde ve mahallinde brüt 102,00 m² kullanım alanlıdır.
Taşınmaz onaylı mimari projesine göre; Antre,mutfak, salon, 3 oda, banyo, wc ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın bir odası salona açılmaktadır. Taşınmazın bir odası da apartman aydınlığına bakmaktadır. Salon, odalar zemini laminant parke olup, duvarları duvar kâğıdı kaplamadır. Mutfak antre ve Islak hacim zeminleri seramik kaplama, duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfaktan çıkılan balkon alanı korkulukları demir doğrama zemini beton mozaiktir. Mutfak dolapları özel imalat olup, tezgâhı mermerdir. Daire iç kapıları eski tip camlı ahşap kapı, pencereler ve balkon kapıları ahşap doğramadır.
Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın malzeme ve isçilik kalitesi orta kalitededir. Doğalgaz sistemi kapıya kadar gelmiş ama daireye bağlanmamıştır. Dairenin ısınması soba ile yapılmaktadır.
Meskenin net Kullanım alanı 88 m², Brüt kullanım alanı ise 102 m²dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Yeni Mahalle, Yavuz Selim Caddesi No:114 1. Kat No:5 Polatlı/ANK
Yüzölçümü : 88 m2
Arsa Payı : 28238
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı bitişik nizam, önden yoldan 1,00 metre çekme mesafeli, 4 kat, Saçak seviyesi:12,50 metre, zemin kat tercihe bağlı ticari konut alanı yapılaşma koşullarının geçerli olduğu, imarlı klasik parsel
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 30/07/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3052 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR