POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 170 m² dubleks daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01101640
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 2+1
: 170
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE AYRINTI 16.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/726 TLMT
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI İCRA DAİRESİ
2019/726 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Polatlı İlçe, 1577 Ada, 1 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, SÜLEYMAN ÇEŞMESİ Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri :
Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır.Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır. Satış konusu taşınmazın bulunduğu bölge; çeşitli alışveriş merkezleri, sosyal donatı, eğitim ve alanlarına yakın olması, şehitlik mahallesinde olması nedeniyle ilçe halkının en çok tercih ettiği bölgeler arasındadır.Bölgede hâkim doku, konut alanı olduğu gözlemlenmiştir. Ted Koleji, kıymet takdirine konu taşınmazın kuzeyinde ye almaktadır., Sevim Aras İlk Öğretim Okuluna 1km, Polatlı Şehir Merkezine yaklaşık 2.5km, Polatlı Hükümet Konağına(Kaymakamlık Binasına) ve burada bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlara yaklaşık 1.5km, Atatürk Caddesi üzerinde yer alan eczane ve bankamatiklere yaklaşık ortalama 1km, Atatürk Caddesi üzerinde yer alan 1 Nolu Aile Sağlık Merkezine 1.5km, Bıyıktay Caddesi üzerinde yer alan P.T.T Binası ve 1.5k, Ankara-Eskişehir Karayoluna yaklaşık 2km yürüme mesafesinde yer almaktadır.Bölgenin doğalgaz dahil teknik altyapı çalışmaları tamamlanmış, sıcak asfalt kaplamadır.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri :
Satış konusu gayrimenkul; Ankara İli, Polatlı İlçesi, Gazi(Şehitlik) Mahallesi, 1577 ada, 1 parsel nolu, Ana taşınmaz Arsası nitelikli, 591.00m² yüzölçümüne sahip taşınmaz üzerinde bulunmaktadır.Ana taşınmaza Hastane Caddesi üzerinden girişi sağlanmaktadır.Taşınmaz üzerinde yer alan apartmanın inşasına 1996 yılında başlanılmıştır. Yaklaşık 24 yıllıktır.Doğalgaz bağlantısı mevcuttur.Binanın Dış cephesi siding panel kaplamadır.Binanın dış kapısı, alüminyum doğramadır.Merdivenler marley kaplama, merdiven korkulukları profil doğramadır.Toplam 6 meskenden oluşmaktadır.(Bodrum + zemin + 1 Kat) her katta 2 daire bulunmaktadır.Asansör bulunmamaktadır.
5 Bağımsız Bölüm Nolu Dubleks Meskenin Özellikleri :
Satış konusu gayrimenkul; 5 Bağımsız bölüm nolu dubleks meskenin; fiili durum itibari ile alt katı; 2 oda, salon, mutfak, banyo, antreden oluşmaktadır. Üst kat ise terastan oluşmaktadır. Mesken Kuzey, doğuve batı cephelerine bakmaktadır. Dairenin Dış kapısı çelik kapıdır. İç kapılar ahşap doğramadır. Pencereleri Pvc kaplamadır.Islak zeminleri fayans ile kaplıdır. Doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Ancak Meskenin içerisinde kombi ve peteklerin söküldüğü gözlemlenmiştir. Alt katta yer alan oturma odasının zemini parke ile kaplı duvarları alçılı ve sedef desenli olup penceresi pvc kaplamadır. Oturma odasından balkona geçiş bulunmaktadır. balkon kapısı pvc kaplamadır. Mutfak, Zemini parke ile kaplı, duvarları tavana kadar fayans kaplama, mermer tezgahlı ve Klasik renkli ahşap dolaplıdır.Mutfaktan balkona geçiş bulunmaktadır. balkon kapısı pvc kaplamadır. Alt katta yer alan ikinci odanın kapısı ahşap doğrama, zemini parke ile kaplı olup penceresi pvc kaplama, duvarları pembe duvar kağıdı ile kaplıdır. Bu odadan balkona geçiş olsa da binanın dış cephesi siding panel ile kaplı oluğundan balkon kapanmış vaziyettedir. Banyo ve Tuvaletin zemini fayans ile kaplı, duvarları tavana kadar seramik ile kaplanmıştır. Banyo dolabı ve duşa kabinin de söküldüğü gözlemlenmiştir. Salonun kapısı ahşap doğrama, zemini parke ile kaplı olup penceresi pvc kaplama, duvarları alçılı ve sıvalıdır. Peteklerin söküldüğü gözlemlenmiştir. Terasların çatısı açık, görüş mesafesi açıktır.Dubleks Meskenin brüt alanı 181,32m², Net alanı 170,66m² dir.
Adresi : (Tapu Kaydında Gazi Mh.) Şehitlik Mh. Hastane Cd. N:35/5 Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 170,66 m2
Arsa Payı : 100/400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İmar planına göre, Konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam 3 Kat müsaadelidir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/726 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR