POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 170 m² dubleks daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048497
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/675 TLMT
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/675 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 1486 Ada, 9 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, birinci kat, 5 nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili, Polatlı ilçesi, Gazi (şehitlik ) mah. 1486 ada, 9 nolu parsel 1. kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Dubleks mesken borçlu AKDAŞ KALIP DOĞRAMA İNŞ. METAL İNŞ. MALZEMELERİ SAN.TİC. LTD. ŞTİ adına TAM hisse ile kayıtlı olup satılarak paraya çevrilecektir.Taşınmazın Özellikleri :Taşınmazın açık adresi; Şehitlik Mahallesi, Alptürk Sokak, Uzunlar Apartmanı No:8/5, Polatlı/ANKARA şeklindedir. Dairenin ısınma sistemi doğalgaza bağlı kombili sistemdir. Meskenin dış kapısı Çelik kapıdır. Mesken; Dubleks kat ve terastan oluşmaktadır. ç kapılar ve pencereler ahşap doğramadır. Duvarlar yağlı boyalı ve bakımsızdır.1. Kat (Giriş Kat) : Antre, Salon, Mutfak ve banyodan oluşmaktadır. Mutfak ve salonda olmak üzere iki ayrı yerde balkon mevcuttur. Mutfak, yerleri ve duvarlar tavana kadar fayans kaplı, mermer tezgâhlı ve ahşap dolaplı olup kombi mutfaktadır. Antre ve odalar laminant parke ile kaplı, Tuvalet tavana kadar fayans ile kaplı, Üst kata geçiş antreden sağlanmakta, merdiven basamakları mermer, korkuluklar ahşaptır. 2.Kat : 3 oda ve tuvaletten oluşmaktadır. Odalar zemini laminat parke ile kaplıdır.Tuvalet tavana kadar fayans kaplıdır. 1adet balkon mevcuttur. 5 Nolu Dubleks Meskenin giriş kapısı ve içten görünümü (1. ve 2. Katlar) 3 Teras kat: Biri normal oda, diğeri pvc sistem ile kapatılmış, iki oda ve tuvalet banyonun bir arada olduğu bölümlerden oluşmaktadır.Oda zemini fayans ile kaplı, duvar yağlı boyalı ve bakımsızdır. Tuvalet ve banyo tavana kadar fayans kaplıdır.Meskenin toplam brüt kullanım alanı 183.70 m², net kullanım alanı ise 170.50 m² dir. Dosyada mevcut tapu kaydından kat mülkiyetine geçmediği anlaşılmıştır.Ana taşınmaz zemin +3 kat+terasdan oluşmaktadır. DUBLEKS MESKEN
Adresi : Şehitlik Mah. Alptürk Sokak. Uzunlar Apt.No:8/5 Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 477,00 m2
Arsa Payı : 170/800
İmar Durumu :Belediye kayıtlarındaki gibidir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Y PLANI :09/11/2000
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/675 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR