POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 141 m² daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155034
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 141
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/372 TLMT
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
01.06.2020 14:40
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/372 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Polatlı İlçe, 58 Ada, 4 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm
Ana Gayrimenkulün Özellikleri :
Satışa konu taşınmaz; 521,25m² yüzölçümlü arsa üzerine inşaa edilmiş Uzun Apartmanı betonarme tarzda bitişik nizam inşa edilmiştir.Ana taşınmaz;bodrum + zemin + 1.Normal+2.Normal+3.Normal katlıdır.Her katta 2 daire bulunmakta olup 10 bağımsız bölümden oluşmaktadır.Apartman yaklaşık 9 yıllıktır.
3. Kat 9 Bağımsız Bölüm No.lu Meskenin Özellikleri :Mesken üçüncü katta, ön ve arka ,kuzey-güney cephelidir. Mesken; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo+ebeveyn banyosu, wc ve iki balkondan müteşekkildir.Salon, odalar ve antrenin zemini laminant kaplı,duvarlar sıvalı, boyalı, tavan strafor kaplamalıdır.Salon çıkışlı balkonun zemini seramik kaplı,duvar sıvalı boyalı,tavan alçı ile kapalı ön cephe 40 cm.duvar üstü camla kapatılmıştır.Antrede vestiyer bulunmaktadır.Mutfak zemini ve duvarı seramik kaplı, tavan strafor kaplamalıdır. Mutfak tezgahı mermer,tezgah altı ve üstü dolaplı, tezgah altı seramik ankastre mutfaktır.Mutfak balkon çıkışlıdır. Balkon kapısı pvc, zemini seramik kaplı,duvar sıvalı boyalı,tavan alçı ile kapalı 40 cm.duvar üstü camla kapatılmıştır.Banyo, zemin ve duvarları seramik kaplı,tavan sıvalı,boyalıdır.Ebeveyn banyosu; zemin ve duvarları seramik kaplı,tavan sıvalı, boyalı,su fiskiyelidir. Wc zemini ve duvarları seramik olup klozet ve ayaklı lavabo bulunmaktadır.Meskenin kapıları panel,pencereleri pvc çift camlıdır.Taşınmaz asansörlüdür. Taşınmaz mesken vasfında olup 3-B yapı sınıfına girmektedir.Mesken doğalgaz kombilidir.
Adresi : Zafer Mahallesi,Alpaslan Caddesi, Uzun Apartmanı, 15/9 Polatlı
Yüzölçümü : 141,16 m2
Arsa Payı : 52125/521250
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı bitişik nizam 4 kat müsaadeli
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 01/06/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/372 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR