POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 120 m² daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038779
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/87 Talimat
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Polatlı adliyesi mezat salonu 1. kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/87 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Polatlı İlçe, 330 Ada, 7 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, çekirdeksiz yolu Mevkii, 3. kat, 6 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili, Polatlı ilçesi, Gazi mah. 330 ada, 7 parsel, 3. kat, 6 nolu bağımsız bölüm satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmaz güney ve güneydoğu cephede bulunan 6 nolu bağımsız bölüm nolu meskendir. 3 oda, 1 salon, mutfak, tuvalet, banyo, antre ve balkondan oluşur. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Salon ve odaların kapısı ahşap doğramadır. Pencereler ise pvc kaplamadır, Salon, güney doğu cepheye bakmakta olup, tabanı parke kaplıdır. Duvarlar alçılı plastik boya ile kaplı Odanın kapısı ahşap doğrama, penceresi PVC kaplamadır. Oda, güney doğu cepheye bakmakta olup, tabanı parke kaplıdır. Duvarlar alçılı plastik boya ile kaplı odanın kapısı ahşap doğrama penceresi PVC kaplamadır. Mutfak güney cepheye bakmakta olup, antreden giriş yapılmaktadır. mutfağın ıslak zemini fayans ile kaplıdır. Mutfaktan balkona geçiş bulunmaktadır. Balkon oval balkon cam ile kapatılmıştır. Mutfak tezgahının üst kısmındaki duvar seramik fayans ile üst mutfak dolaplarına kadar kaplıdır tezgah laminant tezgahtır. Mutfak dolapları MDF lam malzeme kullanılmıştır. Kapısı ahşap doğrama pencere pvc kaplamadır. Banyo duvarları tavana kadar desenli seramik fayans ve ıslak zemini fayans ile kaplıdır. Banyo içerisinde klozet ve duşakabin bulunmakta olup, yapılı banyo dolapları mevcuttur. Banyo kapısı ahşap doğramadır. Tuvalet tavana kadar seramik zemini fayanstır. Antre duvarları alçılı plastik boya ile kaplı olup, zemini parkedir. Isıtma doğalgaz ile sağlanmakta olup taşınmazın bürüt kullanım yaklaşık 120 m² dir. kat mülkiyeti halen kurulmamış olup, kat irtifakı halen devam etmektedir. Polatlı belediyesi, İmar Müdürlüğünde yapılan araştırmada Bahse konu imar planına göre konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları bitişik nizam 4 kattır Gazi mah. Çamlıca cad. (Ulubatlı Hasan cad ) Sait Akkul Apt. (No:65) 3. kat, No:6 adresinde bulunur. MESKEN
Adresi : Gazi Mah. Çamlıca Cad. (Ulubatlı Hasan Cad ) Sait Akkul Apt. (No:65) 3. Kat, No:6 Nallıhan / ANKARA
Yüzölçümü : 373,50 m²
Arsa Payı : 4900/37350
İmar Durumu : imar planına göre konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları bitişik nizam 4 kattır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim Planı: 21/08/2013
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Polatlı adliyesi mezat salonu 1. kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur. 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/87 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR