ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997694
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BALKİRAZ MAH. / ABİDİNPAŞA
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1251 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/1251 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 6619 Ada, 20 Parsel, BALKİRAZ Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Bina asansözsüz, doğalgazlı ve kombiyle ısıtılmaktadır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Apt. ana girişi camlı ve demir doğramadan yapılmıştır. Apt. merdiven korkulukları demir doğramadır. Merdiven basamak ve sahanları mozait kaplama, bahçe kapısı bina giriş kapısı arası ile bahçe zemini karo kaplıdır. Apt içi duvarlar tavana kadar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Bina 40-50 yıllıktır. Keşif esnasında daire boş durumdadır. Bodrum kattır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı mutfak ve ıslak hacizlerinin döşemeleri ve duvarları fayans kaplı olup, diğer oda duvarları ve tavanları plastik yağlı boyadır. Salon ve odalar laminant parke kaplıdır. wc ile banyo armatürleri mevcuttur. Mermek Mutfak Tezgahı ve ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Pencelerep pvc doğrama ve demir korkulukludur. İç kapılar ahşap kapıdır. Mesken kombi sistemi ısıtmalı ve doğalgazlıdır.
Adresi : Balkiraz Mah. Bağlar Cad. B Pınar Apt. No :9/2 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 735 m2
Arsa Payı : 20/408
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : Kdv kanunun 17. Maddesi 4. Fıkrasıgereğince muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyada
1. Satış Günü : 18/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1251 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR