ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta çatı aralı mesken icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00950191
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : GÜLVEREN MAH. / GÜLVEREN
Oda Sayısı : 4+1
: 148
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 21.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10144 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2018/10144 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Ankara ili, Mamak ilçesi, Gülveren-İmar Mahallesinde kain imarın 36064 Ada, 1 parselinde kayıtlı 887,00 m2 yüzölçümlü ''Kargir Apartman'' vasıflı ana taşınmaz üzerinde 68/887 arsa paylı 3.kat 16 nolu mesken-çatı katlı nitelikli bağımsız bölümün bulunduğu ayrık nizam, 4 kat müsaadeli, konut kullanımlı imar durumuna sahiptir. Bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat + çatı arası kattan oluşmaktadır. Bina girişi Taşdemir sokaktan zemin kat seviyesinden yapılmaktadır. Binada, 1.bodrum katta 3 adet mesken, kapıcı dairesi ve eklentiler: zemin kat ve 2 normal katın her birinde 4'er adet mesken, 3.katta çatı aralı 4 adet mesken olmak üzere toplam 19 adet bağımsız bölümden ibarettir. Bina 2 cephesi cam mozaik(btb) kaplı, diğer cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama, rüzgarlık kapısı camlı ahşap doğramadır. Bina giriş zemini veduvarları 100 cm mermer kaplı,mermer üzeri ve tavanı alçı sıvalı+boyalıdır. Bina basamak, sahanlık ve kat hollerinin zemini mermer, duvarların 100 cm'i mermer kaplı, mermer üzeri alçı sıvalı ve boyalıdır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
Kıymet takdiri istenen 16 nolu bağımsız bölüm ve özellikleri: Mesken fiili durumda binanın 3.katında, yola ve bina girişine göre sağ arka tarafta, güney ve batı yönünde cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak 3.katta antre-hol, 2 oda, salon, mutfak, banyo, 1 balkon hacimlerinden; çatı katta hol, 2 oda, 1 banyo ve açık teras hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin mutfaktan çıkışlı balkonu açık balkondur. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıvalı+boyalıdır. Tavanı alçı sıvalı+boyalı ve kartonpiyerlidir. Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıvalı+boyalıdır. Tavanı alçı sıvalı+boyalı ve kartonpiyerlidir. Meskenin mutfak zemini laminat perke kaplı, dolap araları seramik kaplı, duvarlar alçı sıvalı+boyalıdır. Tavanı alçı sıvalı+boyalı ve kartonpiyerlidir. Meskenin mutfak mahllinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur. Meskenin her iki banyosunun zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup, 3.kat banyoda ayaklı lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet; çatı kat banyoda lavabo, duş bataryası ve klozet mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı ahşap doğramadır. Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Gülveren Mah. 71 Sk. Yuvam Apt. No.2/16 Mamak /ANKARA
Yüzölçümü : 148 m2 net kullanım alanı+26 m2 1 adet terası mevcuttur.
Arsa Payı : 68/887
İmar Durumu : Dosyasında görülebilir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18(KDV'de yasal değişiklik yapılması halinde yasal değişiklik gereğince belirlenen KDV indirimleri dikkate alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında görülebilir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK.nun 127.maddesi gereğince tebliği edilmeyen ilgililere işbu ilan tebliği yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10144 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR