ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 97 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180996
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : FAHRİ KORUTÜRK MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9072 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/9072 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Mamak ilçesi Fahri Korutürk Mahallesi 50979 ada 5 parselde kayıtlı ''Arsa'' vasfında ve 2.403,00 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 54/2403 arsa paylı, 4. Kat 27 nolu ''Konut'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina 4A yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, 3 bodrum kat + zemin kat + 9 normal kat + çatı katı olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina Girişi zemin kattan, doğu cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda 3.Bodrum katında; sığınak, su deposu, sayaç yeri, kapıcı dairesi, kazan dairesi, elektrik odası, 2.Bodrum katında; 4 adet mesken, 1.Bodrum katında; 4 adet mesken, Zemin katında; 4 adet mesken ve bina girişi, 1.Kat ile normal katlarında 4 er adet mesken bulunmakta olup, bina toplam 48 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise alüminyum doğramadır. Binada asansör ve otopark bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmaz, 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir. Satışa konu bağımsız bölüm ise ana yapının 4.Katında, bina girişine göre sol arka cephede konumlu olup, güney ve güneybatı cephelidir. Mimari Projesine göre; Antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar saten boyalıdır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır. Mutfakta mdf balon kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini seramik kaplı, duvarlar saten boyalıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Kombi ve petekleri mevcut değildir. Mesken olarak kullanılmaktadır. Net yaklaşık 97 m2, kullanım alanına sahip olduğu hesaplanmıştır.
Yapı Ruhsatı : Mamak Belediyesi İmar arşivinde taşınmazın 01.03.2013 tarih ve 75 sayılı Yeni Yapı Ruhsatı görülmüştür. Yapı ruhsatı, ana gayrimenkul dahilindeki 48 adet konut olmak üzere toplam 48 adet bağımsız bölüm ve 8.304,00 m2 inşaat alanı için düzenlenmiştir. Yapı ruhsatına göre ana gayrimenkul yol kotu altında 3 kat ve yol kotu üstünde 10 kat olmak üzere toplam 13 kat ve çatı katından oluşmaktadır.
Yapı Kullanımİzin Belgesi : Mamak Belediyesi İmar arşivinde taşınmaza ait Yapı Kullanım İzin Belgesi bulunmamaktadır.
Adresi : Ankara İli, Mamak İlçesi, Fahri Korutürk Mahallesinde, Şehitler Caddesi üzerinde, mahallinde, Vadi Park Sitesi, 22 nolu binada yer aldığı tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmazın yer aldığı parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Mamak Belediyesinde mevcut imar planına göre, Kıymet takdirine konu olan gayrimenkul Konut Alanı içerisinde yer almakta olup, EMSAL; 1,60, HMIN; 7 Kat, ayrık nizam, 5m-3m çekme mesafelerine haiz yapılaşma koşullarının olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir terki (yol, yeşil alan vb...) bulunmadığı tespit edilmiştir. Parselin konumu imar paftası ile uyumludur. Parsel, belediye sınırları içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Yönetim Planı : 08/03/2013
1-Beyan: AT Yönetim Planı : 08/03/2013
1. Satış Günü : 06/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Altındağ ilçesi Güneşevler Mahallesi 23692 ada 7 parselde kayıtlı ''6 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası'' vasfında ve 1.312,08 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 5800/131208 arsa paylı, 2. Kat 20 nolu ''Konut'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina3B yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, 2 bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat ve çatı katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina Girişi zemin kattan, kuzey cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda 2.Bodrum katında; 1 adet mesken, apartmana ait depo, sığınak, kapıcı dairesi, su deposu, sayaç yeri, hidrofor ve jeneratör yeri, elektrik odası, kazan dairesi, 1.Bodrum katında; 4 adet mesken, apartmana ait depo, zemin katında; 4 adet mesken ve bina girişi, 1.Kat ile normal katlarında 4 er adet mesken bulunmakta olup, bina toplam 25 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise alüminyum doğramadır. Asansör ve otopark bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir. Satışa konu bağımsız bölüm ise ana yapının 2.Katında, bina girişine göre sol yan ve ön, Eymen Sokağa göre sağ yan ve ön cephede konumlu olup, kuzeydoğu ve güneydoğu cephelidir. Mimari Projesine göre; Antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar duvar kağıdı ile kaplıdır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde Hilton lavabo, klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Mutfakta mdf balon kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Kombi ve petekleri mevcut değildir. Mesken olarak kullanılmaktadır. Net yaklaşık 106 m2 kullanım alanına sahiptir.
Yapı Ruhsatı : Altındağ Belediyesi İmar arşivinde taşınmazın 30.12.2011 tarih ve 688 sayılı Yeni Yapı Ruhsatı görülmüştür. Yapı ruhsatı, ana gayrimenkul dahilindeki 25 adet konut olmak üzere toplam 25 adet bağımsız bölüm ve 4.031,00 m2 inşaat alanı için düzenlenmiştir. Yapı ruhsatına göre ana gayrimenkul yol kotu altında 2 kat ve yol kotu üstünde 4 kat olmak üzere toplam 6 kat ve çatı katından oluşmaktadır.
Yapı Kullanım İzin Belgesi : Altındağ Belediyesi İmar arşivinde taşınmaza ait 07.03.2016 tarih ve 85 sayılı Yapı Kullanım İzin Belgesi incelenmiştir.
Adresi : Ankara İli, Altındağ İlçesi, Gülpınar (Güneşevler) Mahallesinde, Eymen Sokak üzerinde, mahallinde, 6 nolu binada yer aldığı tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu binanın yer aldığı parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Altındağ Belediyesinde mevcut imar planına göre konut alanı içerisinde yer almakta olup, TAKS; 0,40, KAKS; 1,60, HMAX; 12,50, ayrık nizam 4 kat 7m-5m çekme mesafelerine haiz yapılaşma koşullarının olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir terki (yol, yeşil alan vb...) bulunmadığı tespit edilmiştir. Parselin konumu imar paftası ile uyumludur. Parsel, belediye sınırları içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: ...KM ne çevrilmiştir.
2-Beyan: AT ...KM ne çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 06/08/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 02/09/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9072 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR