ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 6+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065250
Şehir : Ankara / Mamak
Oda Sayısı : 6+1
: 202
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4011 ESAS
Muhammen Bedeli
:
215,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 11:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/4011 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İpoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip dosyasından borçlu adına kayıtlı ve ipotekli bulunan Ankara ili Mamak ilçesi Ekin-İmar Mahallesi 37751 ada 3 parselde kain çatı aralı mesken nitelikli 3. kat 21 nolu bağımsız bölüm satılarak paraya çevrilecektir. Keşif günü itibarıyla taşınmazın %89 inşa seviyesine olduğu görülmüştür. Çatı aralı meskenin kuru hacim zemin kaplamaları, duvar badanaları, kısmi camları, 3. kat wc kapısı, teras kapısı, mutfak dolapları ve tezgahları, banyo armatürleri ve duş tertibatlarının bulunmadığı tespit edilmiştir. Ana binası, ayrık nizam betonarme yapı olan bina, 4-5 yıllıktır. Bina 2 bodrum, zemin, 3 normal ve çatı katından oluşmaktadır. Bina cephelerinde mantolama yapılmıştır. Asansörlüdür. Açık otoparkı mevcuttur. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu çatı aralı mesken batı ve güneybatı yönlüdür. Fiili durumda iki katın tamamında, antre-hol, çatı kat hol, 6 oda, salon, 2 mutfak, 2 banyo, 2 wc ve 1 balkon ile terastan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik iç kapılar panel kapı, pencereler pvc doğrama ısı camlıdır. Keşif günü salon camının takılı olmadığı, mutfak balkon kapısının çamının kırık olduğu, teras kapısının kırık olduğu, üst kat wc kapı kanatları ve kapısının olmadığı anlaşılmıştır. 3. Kat şu şekildedir; antre-hol ve oda ile mutfak zeminleri şap, duvarlar alçı sıvalıdır. Banyo seramik kaplıdır, içerisinde ayaklı lavabo ve klozet vardır. Balkon mutfak ile itribatlıdır. Çatı katı ise, merdivenleri beton, duvarlar alçı sıva boyalıdır. Alt kat gibi zeminler şaptır. Bu kat mutfağında tezgah takılı değildir, ancak alt üst dolapları vardır. Banyo seramiktir. Wc hela taşlıdır. Terasa ulaşım mutfaktan sağlanmakta olup, kapısı takılı değildir. Meskenin ısınması doğalgazlı yakıtlı kombi ile sağlanmakta olup, kombi ve radyatörleri takılı değildir. Meskenin net faydalı alanı balkon dahil iki katta toplam 202,67m² kapalı kullanım alanı 14,59 m² teras alanı mevcuttur.
Adresi : Başak Mahallesi, 1708. Sokak, No: 4/21 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.247,00 m2
Arsa Payı : 59/1247
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 215.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4011 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR