ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 5+1 dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064238
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞAHİNTEPE MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 5+1
: 110
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3518 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 11:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2019/3518 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36488 Ada, 6 Parsel, ŞAHİNTEPE-İMAR Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı istenilen bağımsız bölümün bulunduğu binanın özellikleri,Ayrık nizam şekilde inşaa edilmiştir.Binanın cepheleri ısı yalıtımlı, grenli dış cephe boyalıdır. Binaya giriş yolu karo mozaik kaplamalıdır.Bina çevresi 120 cm taş kaplama olup, parsel içerisinde demir profil karkaslı pergole vardır. Binanın kapalı ve açık otoparkı bulunmaktadır. Bina içi mermer kaplama, duvarları 120 cm mermer üzeri fasarit boyalıdır.Her katta 4 daire olup apartmanda toplam 19 daire bulunmaktadır.Bina 2 bodrum kat + zemin kat + 3 kattan oluşmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina içi merdiven korkulukları demir doğramadır.Binanın parsel etrafı demir korkuluk ile çevrilidir.Binanın 2.bodrum katında yer alan kömürlük zemini beton, plastik boyalıdır, kapısı yoktur. 3 m2 kullanım alanı bulunmaktadır.Satışı istenilen bağımsız bölümün özellikleri; Daire giriş kapısı çeliktir.Daire Güney ve Doğu cephelidir. 3. Katta dublex yapıda olup, alt kat; 3 oda, salon, mutfak, 2 balkon,1 banyodan, üst kat ise; 2 oda, 1 banyo ve terasdan ve binanın 2. bodrum katında yer alan 1 adet kömürlükten müteşekkildir. Tüm iç kapı doğramaları panel kapı, pencereler PVC doğramadır.Isınma sistemi doğalgaz kombili kat kaloriferlidir.Mutfak zemini seramik, duvarlar fayans, plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit, dolaplar ahşap doğramadır.İki balkon da seramik zemin, demir doğrama korkulukları mevcuttur.Alt ve üst kat tüm odaları laminat parke, duvarları plastik boya, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon zemini parke, duvarlar plastik boya, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Alt ve üst kat banyo zemini seramik, duvarlar fayans, mermerit tezgahlı dolap ve klozet ihtiva etmektedir. Alt kat antre ve hol ile ve üst kat holü seramik zemin, duvarlar plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Yukarı çıkış merdiveni mermer, korkulukları paslanmaz çeliktir. Teras zemini seramik, demir korkuluklar ve henüz tamamlanmamış ahşap sundurması mevcuttur. Taşınmaz kuş uçuşu yaklaşık Bağderesi tren istasyonuna 600 m, Ankara Üniversite Hastanesi'ne 4,5 km, Natavega AVM'ye 5 km mesafede bulunmaktadır.Meskenin net kullanım alanı 110 m2, balkon+teras alanı 59 m2 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Ankara İli, Mamak İlçesi, Şahintepe-İmar Mah., 637. Sok., No: 5/16
İmar Durumu : Dosyasında görülebilir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (İhale kesinleşme tarihi itibariyle yürürlükte olan K.D.V. Oranları uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında görülebilir.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36700 Ada, 2 Parsel, DURALİ ALIÇ Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı istenilen bağımsız bölümün bulunduğu binanın özellikleri;Ayrık nizam şekilde inşaa edilmiştir.Binanın sokak cepheleri kum sıvalı, diğer cepheleri grenli dış cephe boyalıdır.Binanın kapalı ve açık otoparkı bulunmaktadır.Binanın parsel etrafı demir korkulukludur.Bina içi holler, merdivenler mermer, demir korkuluklu olup duvarları 120cm mermer kaplama üzeri plastik boyalıdır.Her katta 4 daire olup apartmanda toplam 17 daire, 2 dükkan bulunmaktadır.Bina 2 bodrum kat + zemin kat + 3 kattan oluşmaktadır.Bina giriş kapısı demir doğrama, rüzgarlığı ahşap doğramadır. Binanın 2.bodrum katında yer alan depo zemini beton, duvarlar plastik boyalı, kapısı panel kapıdır.Satışı istenilen bağımsız bölümün özellikleri;Daire giriş kapısı çeliktir.Daire Güney ve Batı cephelidir.1.katta olup 3 oda, salon, banyo, wc, balkon ve depodan müteşekkildir.Tüm iç kapı doğramaları panel kapıdır,pencereler PVC doğramadır. Isınma sistemi doğalgaz kombili kat kaloriferlidir.Antre, hol laminat parke, duvarlar plastik boyalı, tavan kartonpiyerlidir. 1.ve 2. Oda zemin laminat parke, duvarlar plastik boyalı, tavan kartonpiyerli, 3.oda zemin laminat parke, duvarlar plastik boyalı, tavanı alçıpan havuzlu, içi stropiyer kaplıdır.Mutfak zemini laminat parke, fayans duvar, tavanı kartonpiyerli, mermerit tezgahlı, ahşap dolaplıdır. Balkon zemini seramik, korkulukları demir doğramadır. Salon zemini laminat parke, duvarlar plastik boya, tavanı kartonpiyerlidir .Banyo zemini seramik, duvarlar fayans, seramik eviyeli banyo dolabı, duşakabin, tavanı plastik boyalıdır. WC zemini seramik, duvarlar fayans, tavanı stropiyer kaplı, helataşı mevcuttur.Eklentisi olan deponun beton zemini, plastik boyalı duvarı, 6 m2 alanı bulunmaktadır.Taşınmaza kuş uçuşu olarak yaklaşık 600m mesafede Karaçam Parkı, 1,5 km mesafede Natavega AVM, 5 km mesafede Mamak Belediyesi bulunmaktadır.Meskenin net kullanım alanı 80 m2, balkon alanı 15 m2 olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Ankara İli, Mamak İlçesi, Durali Alıç Mah., 944. Sok., No: 4/9
İmar Durumu : Dosyasında görülebilir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında görülebilir.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3518 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR