ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090531
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : MİSKET MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 5+1
: 214
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12620 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2018/12620 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Ankara İli, Mamak İlçesi, Misket Mahallesi, 51026 ada 20 parsel üzerindeki binada yer aldığı tespit edilmiştir.
TAPU KAYDI:Ankara İli, Mamak İlçesi, Misket Mahallesi, 51026 ada 20 parseli teşkil eden, 836,00 m2 yüzölçümlü “8 KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI” nitelikli ana taşınmaz üzerindeki binada yer alan 45/836 arsa paylı, “ÇATI ARALI MESKEN” nitelikli, 3. kat (15) no.lu bağımsız bölüm
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
Bina Hocalı Caddesi ile 631. Sokak kesişimindeki köşe parselde, ayrık nizam betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup yaklaşık 2-3 yıllıktır. Bina 4 bodrum + zemin + 3 normal kat (çatı aralı) olmak üzere toplam 8 katlıdır. Binada 2 adet dükkan, 18 adet mesken olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binanın tüm cepheleri mantolama üzeri renkli dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina girişinde kısmi mermer kaplama mevcuttur.Bina girişi 631. Sokak üzerinden binaya bakıldığında zemin kat, sol yan cepheden ve batı yönden sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramalı olup, rüzgarlık bulunmamaktadır.Bina giriş holü zemini mermer, duvarları tavana kadar seramik, tavanı spot aydınlatma armatürlü alçıpan asmatavan üzeri boyalıdır.Bina kat holleri zeminleri mermer, duvarları seramik kaplı, tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır.Merdiven korkulukları yağlı boyalı demir profillidir.Binada 1 adet asansör ve kapalı otopark bulunmaktadır.Binanın çevre düzenlemesi yapılmış olup betonarme bahçe duvarları üzeri kromajlı alüminyum korkuluk bulunmaktadır.Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
KIYMET TAKDİRİ İSTENEN 3.KAT (15) NO.LU BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:
Kıymet takdiri istenen 3. Kat (15) numaralı bağımsız bölüm çatı aralı mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.Mimari projesine göre; 3. kat antre, hol, salon, 1 oda, mutfak, wc-duş ve 2 balkon, çatı arası antre, hol, 4 oda, banyo, 1 balkon ve teras bölümlerinden oluşmakta olup balkonlar ve teras dahil brüt 214,58 m2 alanlıdır. Hocalı Caddesi üzerinden binaya bakıldığında ön ve sağ tarafta yer almaktadır.Kuzey ve doğu yönlüdür.Fiili durumda; kıymet takdiri istenilen 3. Kat (15) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmaktadır.Fiili durumda; iki katın tamamında 2 antre, 2 hol, salon, 5 oda, mutfak, banyo, wc, 3 balkon ve teras tan müteşekkildir.Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, pencereler ısı camlı pvc doğramalıdır.Çatı arasından apartman holüne direk ulaşımın sağlandığı ikinci çelik kapı mevcuttur.Kıymet takdirinin yapıldığı tarihte natamam halde olduğu görülmüştür.3. Kat Mahal Özellikleri :Antre ve hol zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir.Salon zemini laminant parke kaplı, duvarları tavana kadar kağıt kaplı, tavanı bant şeklinde alçıpan asma tavanlı, alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Oda zemini laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminant parke kaplı, duvarları tavana kadar kağıt kaplı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı ve dolapları bulunmamaktadır. Tezgah arası seramik ile kaplanmıştır.Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı metal asma tavanlıdır.Banyo içerisinde vitrifiye bulunmamaktadır.2 adet balkon mevcut olup, birisi mutfak birisi salon ile irtibatlıdır. Balkon zeminleri seramik kaplı, korkulukları betonarme parapet üzeri camlı korkuluktur.
Çatı Arası Mahal Özellikleri:Çatı arasına çıkan merdiven basamakları mermer kaplı olup, kromajlı alüminyum profillidir.Antre ve hol zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı kaba sıva üzeri boyalıdır. Wc içerisinde alaturka hela taşı bulunmaktadır.1 balkon, 1 teras mevcut olup, odalardan birisi ile irtibatlıdır. Balkon ve teras zeminleri seramik kaplı, korkulukları betonarme parapet üzeri camlı korkuluktur.Isınma doğal gaz yakıtlı olup kombi tesisatı ve petekler takılı değildir.Mesken net faydalı alanı balkonlar ve teras dahil 182,23 m² olarak ölçülmüştür. (3. Kat alanı balkonlar hariç 79,66 m², balkon alanı:11,78 m², çatı arası alanı teras ve balkon hariç: 64,57 m², balkon ve teras alanı:26,22 m²)
KIYMETİ: Ankara İli, Mamak İlçesi, Misket Mahallesi, 51026 ada 20 parseli teşkil eden, 836,00 m2 yüzölçümlü “8 KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI” nitelikli ana taşınmaz üzerindeki binada yer alan 45/836 arsa paylı, “Çatı Aralı Mesken” nitelikli, 3. kat (15) no.lu bağımsız bölümün; yerinde yapılan incelemeye istinaden, kullanım alanı büyüklüğü, yapı kalitesi, yapının sınıfı, yapının niteliği, mimari özellikleri, mevcut durumu, bulunduğu semt, mevkii, ulaşım, altyapı durumu, çevre özellikleri, konumu, katı, cephesi, Belediye hizmetlerinden yararlanma durumu civardaki yapılaşma, inşai yapım tarzı, yıpranma oranı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının inşaat maliyet bedelleri, tasdikli mimari projesindeki metraj esas alınmak suretiyle emsallerinin alım-satım serbest piyasa rayiçleri, günümüz ekonomik koşulları doğrultusunda ve değerine etki edebilecek olumlu olumsuz tüm etkenler dikkate alındığında arsa payı ve varsa eklentisi ile birlikte;
15 Nolu Bağımsız Bölüm Değeri: 180.000,00 TL (YüzSeksenBinTürkLirası) olarak hesap ve takdir edilmiştir.
İmar Durumu : Mamak Belediyesinde mevcut imar planına göre, Kıymet takdirine konu olan gayrimenkul konut alanı içerisinde yer almakta olup, 4 Kat, Saçak Seviyesi 14,10, ayrık nizam, 5m-3m çekme mesafelerine haiz yapılaşma koşullarının olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir terki (yol, yeşil alan vb...) bulunmadığı tespit edilmiştir. Parselin konumu imar paftası ile uyumludur. Parsel, belediye sınırları içerisinde yer almaktadır.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyasındaki gibi
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12620 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR