ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 49 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093332
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : FAHRİ KORUTÜRK MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 1+1
: 49
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5307 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
5. İCRA DAİRESİ
2019/5307 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, 37017 Ada, 11 Parsel, FAHRİ KORUTÜRK Mahallesi, 2.bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm taşınmaz satılacaktır. Taşınmaz Fahri Korutürk Mahallesi Nato Yolu Caddesi Bayram Aşçı Apt. No:301/1 Mamak/ANKARA adresinde bulunmaktadır.Ana taşınmaz NATO yolu cadedesi üzerinde olup taşınmazın önünden toplu taşım araçları geçmektedir.Bu bölge ayrık nizam 5 kat üzeri konut yoğunluklu gecekondu önleme bölgesidir.Ana taşınmazın bulunduğu alanda çok sayıda market bulunmaktadır.Ana gayrımenkul ve çevresindeki gayrımekullerin tamamının cadde katları ticari alan olarak kullanılmaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
Taşınmazın bulunduğu bina,betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir.Bina girişi Natoyolu cadde cephesine göre ön cephe,2.bodrum kat seviyesindedir.Bina,3 bodrum kat,zemin kat,3 normal katlıdır.Binada,zemin katta 3 adet dükkan,normal katların her birinde 3 er adet mesken olmak üzere toplam 19 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina cepheleri bir kısmı mozaik taş kaplama bir kısmı sıva üzeri boyalıdır.Bina giriş kapısıcamlı demir doğrama,rüzgarlığı camlı alüminyum doğramadır.Bina giriş holü,kat holleri ve merdivenlerin zeminleri mermer kaplı,duvarları boyalıdır.
Binada asansör bulunmamaktadır.Binanın elektrik,su,telefon,kanalizasyon,doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
KIYMET TAKDİRİ İSTENİLEN 2.BODRUM 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ
Mesken fiili durumda binanın 2.bodrum katında yer almaktadır.Mesken,yola ve bina girişine göre ön tarafta,kuzey yönüne cephelidir.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır.Mesken fiili olarak antre-hol,1 oda,salon,ameriken tipi mutfak.banyo hacimlerinden oluşmaktadır.Mesken salon ve oda zeminleri seramik kaplı,duvarları boyalıdır.Meskenin antre hol zemini seramik kaplı,duvarları boyalıdır.Meskenin mutfak ve salonu bir arada kullanılmakta olup zemini seramik kaplı,duvarları boyalıdır.Meskenin mutfak mahallinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve granit tezgah mevcuttur.Meskenin balkonu salona dahil edilmiştir.Meskenin banyo zemini seramik,duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup lavabo,duş armatürü ve klozet mevcuttur.Meskenin iç kapıları panel doğrama,pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken,kombi sistem kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16.madde 41.fıkrasına göre 1 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı 49,81 m2 olarak ölçülmüştür.Yukarıda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere;Mamak ilçesi,Fahri Korutürk Mahallesi,37017 ada,11 parsel nolu.15/650 arsa paylı,2.bodrum,1 nolu mesken vasıflı 49,81 m2 net kullanım alanlı taşınmazın,bulunduğu semt ve mevkii,emsallerinin alım satım rayiçleri,inşaat tarz ve evsafı,yüzölçümü,inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi,şehir ve iş merkezlerine mesafesi,bina içerisindeki ve bölgedeki konumu,yıpranma payı gibi gayrimenkulün değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da dikkate alındığında hali hazır durumu itibariyle bağımsız bölümün arsa payı dahil değeri :60.000-TL olarak takdir edilmiştir.
Adresi : Fahri Korutürk Mahallesi Nato Yolu Caddesi Bayram Aşçı Apt. No:301/1 Mamak/ANKARA
Yüzölçümü : 550,14 m2
Arsa Payı : 15/650
Kıymeti : 60.000,00 TL
İmar Durumu : 4 kat, 12.50 yükseklik, ayrık nizam, 0,40/1,60 , konut alanı
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5307 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR