ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 4+1 ters dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131288
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : FAHRİ KORUTÜRK MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 4+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13452 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:55
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 14:55
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2016/13452 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
ADRESİ: Ankara İli, Mamak İlçesi, Fahri Korutürk Mahallesi, 883. Sokak üzerinde bulunan, 12 kapı no.lu Apartmanın, zemin kat, 1 no.lu ters dubleks meskeni (tapuda depolu mesken).
TAPU KAYDI: Ankara İli Mamak İlçesi Fahri Korutürk Mahallesinde bulunan 37022 ada 4 parseli teşkil eden 811,01 m² yüzölçümlü 5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmazın 50/845 arsa paylı, zemin kat 1 no.lu Mesken-Depolu tam hisseli bağımsız bölüm.
GAYRİMENKULÜN HALİ HAZIR DURUMU:
Ana yapının özellikleri: Ankara İli, Mamakİlçesi, Fahri Korutürk Mahallesi, 883.sokak üzerinde kurulu, 12 kapı no.lu Apartmandır. Bodrum+ zemin kat + 3 kattan oluşmaktadır. 3. kat çatı aralıdır. Ayrık nizamda inşa edilen betonarme yapıdır. Binada katta 4 olmak üzere 18 mesken bulunmaktadır. Dış cepheleri hazır sıva üzeri akrilik boyalıdır. Giriş kapısı ferforje demir kapıdır. Binanın giriş holü, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplama, yan duvarları 1,20m. mermer, yukarısı baskı plastik boyalıdır. 1 adet asansör bulunmaktadır. Arka bahçede açık otoparkı bulunmaktadır. Yapının iskan ruhsatı alınmıştır. 8 yaşında yapı olduğu tespit edilmiştir. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Meskenin Özellikleri: Binanın zemin katında bulunmaktadır. Tapu kaydında depolu mesken olarak görülen taşınmaz, fiili durumda depo eklentisi, taşınmazın ters dubleks katı olarak kullanılmaktadır. Toplamda;antre-koridor+kat holü+4 oda+ salon+mutfak+ 2 banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır.
Giriş Kat; Bu katta;2 oda + salon + mutfak +banyo + 1 balkon mahalli bulunmaktadır. Antre-koridor; zemini seramik kaplamalı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan köşe kartonpiyerlidir. Salon ve odaların;zeminleri laminant parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak; zemini seramik kaplamalı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. İçinde mermer tezgah,suntalam gövdeli laminat kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Balkonludur. Banyo; zemin ve duvarlar seramik kaplı, duş bataryalı, klozetli ve lavaboludur.
Ters Dubleks Katı (tapuda depo); Bu kata mermer kaplamalı merdivenler ile inilmektedir. Bu katta; koridor+ 2 oda+banyo mahalli bulunmaktadır. Kat holü; zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Odaların ve salonun; zeminleri laminant parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerli ve tavanları stropiyer kaplamalıdır. 1 oda kuranglezden aydınlanmaktadır. Banyo; zemin ve duvarlar seramik kaplı, duş bataryalı, klozetli ve lavaboludur. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereler PVC ve ısı camlıdır. Pencerelerde demir korkuluklar bulunmaktadır. Isınma; kaloriferli, doğalgazlı kombili sistemdir. 883. Sokağa göre ön ve sol yan (güneybatı ve güneydoğu) olmak üzere 2 cephelidir. Fiili durumda bağımsız bölümün net kullanım alanı; 125,00 m² olarak ölçülmüştür. (bu alana 65,00 m² depo- dubleks kat+1,25 m² balkon dahildir.) Dairede kıymet takdiri tarihi itibariyle borçlu ikamet etmektedir.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13452 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR