ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049229
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞAHİNTEPE MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 4+1
: 171
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5371 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:50
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 MERKEZ / ANKARA (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
6. İCRA DAİRESİ
2018/5371 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Ankara İl, Mamak İlçe, 36497 Ada, 2 Parsel, ŞAHİNTEPE Mahalle/Köy, 3. KAT 22 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina 3 bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı kattan oluşmaktadır. Binanın cephesi BTB+Sıva boyalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, giriş zemini mozaik, yan duvarları boyalıdır. Taşınmazda katta 4 daire bulunmakta olup, 23 bağımsız bölüm mevcuttur. Satışa konu taşınmaz 3. kat 22 nolu bağımsız bölüm olup, taşınmaz 2 antre, 4 oda, salon, mutfak, kiler, wc, 2 banyo, 2 balkon ve 1 açık terastan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik olup, giriş katı antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın Duvarları boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminat parke, banyo ve wc zeminleri seramik kaplıdır. Üst kat antre, oda, kiler banyo ve açık terastan oluşmakta olup, antre oda, ve kiler zemini halıfleks kaplı, duvarları boyalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup, Açık teras zemini seramik kaplıdır. Konut, kombi sistem ısıtmalıdır. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre, 171,00 m²'dir.
Adresi : Şahintepe Mah. 652. Sok. No:2 Andıç Apt. Kat.3 Daire No:22 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 802,00 m²
Arsa Payı : 50/802
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %8
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Ayrık Nizam Yapılıdır.
Kaydındaki Şerhler : Bu parsel lehine aynı ada 1 parsel aleyhine 27.26 m²lik kısımdan pis su kanalı geçirmek üzere arzi irtifak hakkın bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 MERKEZ / ANKARA
(Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. Maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya, alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunması için tebliğe çıkarılacak, adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilecek, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacak ve gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5371 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR