ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092715
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BAHÇELERİÇİ MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6572 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2018/6572 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Bahçeleriçi-İmar Mahallesi, 267 Sk. 5 dış kapı numaralı binanın bulunduğu yere rastlayan, imarın 38086 ada, 13 parseli teşkil eden, 1.253 m² yüzölçümlü arsa üzerine inşa edilen 75/1253 arsa paylı, 3. kat, 32 nolu meskendir. Meskenin bulunduğu bina 10 katlı olup, 33 bağımsız bölüm içermekte olup, her katta 2 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Bina 6 bodrum + zemin +3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binanın giriş kapısı alüminyum profil çerçeveli ve camlıdır. Binanın ortak alanları arasında yer alan giriş holü zemini mermer, duvarları 1.20 m. fayans ve üst kısmı saten boyadekorludur. 32 nolu mesken; 4 oda, antre, hol, mutfak, 2 banyo, wc,, 2 adet balkon ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplama, duvarları saten boya dekordur. 2 banyo vewc zeminleri seramik ve duvarları fayans dekordur. Banyoda yerden klozet, ayaklı lavabo, tekneli, duşa kabin bulunmaktadır. Antre zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Odalar ve salon zeminleri laminant parke kaplı, duvarları saten boya dekordur. Mutfak dolapları laminat olup, tezgahı mermer malzemeden imal edilmiştir. Balkon korkuluk ve küpeşteleri demir profildir. Daire çelik kasalı ahşap, iç kapıları Amerikan panel, pencereleri pvc doğramadır. Meskenin ısıtması, kombi olup, kombi ve petekleri takılıdır. Mesken; net 200 m² (brüt 230 m²) kullanım alanlıdır. Ayrıntılı bilgi dosyada mevcut bilirkişi raporlarında yer almaktadır.
Adresi : Bahçeleriçi Mahallesi 267 Sokak Öztürk Apartmanı No: 5/32 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 230,00 m2
Arsa Payı : 75/1253
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli konut alanlı, ayrık nizam, H.max:12,50 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6572 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR