ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077950
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BOSTANCIK MAH. / HÜSEYİNGAZİ
Oda Sayısı : 4+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9651 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/9651 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Mamak İlçe, 37085 Ada, 13 Parsel, Bostancık-İmar Mahalle/Köy, 3.kat 11 nolu bağımsız bölümde borçlu adına kayıtlı taşınmazın tamamı.Mamak Belesiyesinin imar durum bilgisine göre Ayrık nizam,hmaks:4 kat, önden 7 ve 5 mt,yandan 3 er mt,''Konut'' olarak ayrıldığı öğrenilmiştir. Ruhsat durumu:Taşınmaza ait 10/08/2016 tarih ve 249 nolu yapı ruhsatı bulunmaktadır.Ruhsat belgesi 1806 m2 inşa alanı dahilinde,betonarme yapı tarzında yol kotu altı 1, yol kotu üstü 4 kat 15 bağımsız bölüm için tanzim edilmiştir. Yapı sınıf 3-B dir.Ana taşınmaz Bilgileri: Bina 1.bodrum+zemin+3 normal+çatı kat olarak inşa edilmiştir.Yapı 5 katlı+çatı, 15 bağımsız bölüm içermektedir.1.bodrum katında sığınak,1 mesken,1 dükkan,bina girişi,zemin ve 2 normal kata kadar her katta 3 er mesken, 3.katta 4 adet çatı aralı mesken bulunmaktadır. Bina girişi 1.bodrum katından, güney yönünden sağlanmaktadır. Dış cephesi beyaz ve gri dış cephe boyası ile kaplıdır.Ana giriş kapısı alüminyum doğramadan imal edilmiştir. Giriş holu zemini mermer, duvarları 1,20 mermer üstü boyalıdır. Sokak üzeri konumludur. Binada bir adet asansör mevcuttur. Bağımsız bölümün özellikleri:Taşınmaz binada 3.ve çatı katta, bina girişine göre sol arka konumda yer almaktadır.Bağımsız bölüm kuzey ve batı cephelidir. Mahallinde kullanım alanı 3.normal kat net 60 m² kapalı, 2 m² balkon,çatı katı net 50 m² kapalı,14 m² teras toplam net 110 m² kapalı, 2 m² balkon,14 m² teras olarak ölçülmüştür. Mahallinde; salon, 4 oda, mutfak, 2 banyo, wc, antre, hol, 1 balkon ve terasdan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap,iç kapıları Amerikan Panel, penceleri pvc doğramadır. Salon ve oda zeminleri lamine parke kaplamadır. Salon ve oda duvarları saten boya dekorludur. Mutfak zemini seramik,duvarları saten boya dekorludur. Mutfak dolapları balkon kapaklı olup, tezgahı mermerit malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik kaplamadır. Wc ve banyo duvarları fayans dekordur.Banyoda ayaklı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Kombi ve petekleri takılı değildir. Mahallinde boştur.
Adresi : Bostancık-İmar Mah. 1585 Sokak No: 9/11 Mamak/ANKARA
Arsa Payı : 52/696
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9651 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR