ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049197
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : FAHRİ KORUTÜRK MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 4+1
: 155
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/54 TLMT
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2018/54 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 50964 Ada, 1 Parsel, FAHRİ KORUTÜRK Mahalle/Köy, 26 Nolu Bağımsız Bölüm Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken keşif tarihi itibariyle boştur. Bağımsız bölüm mahallen: Antre, 4 oda, salon, mutfak, wc, banyo, kiler ve 4 balkondan müteşekkildir. Giriş katta mahallen; Antre, salon, 1 oda, mutfak, wc, banyo ve 2 balkon mevcuttur. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarlar duvar kağıdı kaplıdır. Oda salona açılmaktadır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Katlar arası ulaşımı sağlayan merdiven mermerdir. Üst katta mahallen; Antre, 3 oda, kiler, wc, banyo ve 2 balkon mevcuttur. Odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarlar duvar kağıdı kaplıdır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Pencereler ısıcamlı PVC doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Kombi ve radyatör petekleri mevcut değildir. Mesken binanın girişe göre arka, yola göre ön cephesindedir. Meskenin faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçelere göre:127,30m² daire 28,40m² balkon, olmak üzere toplam net 155,70m² olarak hesaplanmıştır.(Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Fahri Korutürk Mah. 891. Sk. 10 Numaralı Papatya Apt.7. Kat 26 Nolu Çatı Aralı Mesken Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.476,95 m2
Arsa Payı : 55/1565
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 4-5,50 mt çekme seafeli, emsal:1,60 Hmaks:7 kat imarlı konut alanı olarak ayrılmıştır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu takyidatında göründüğü gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:45 - 10:48 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:45 - 10:48 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR