ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Mamak'ta 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944397
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7790 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2018/7790 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36416 Ada, 12 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle/Köy, 3.KAT 13 NUMARALI BAĞIIMSIZ BÖLÜM NoluDosya arasında bulunan 05/07/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre; Kıymet takdiri istenen 3. kat (13) numaralı bağımsız bölüm çatı aralı mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. 928.Cadde?den binaya bakıldığında sol yan cephede yer almakta olup kuzeybatı yönlüdür.Fiili durumda; 3.kat ve çatı katın tamamında; antre-hol, 3 oda, depo, salon, mutfak, Wc, 2 banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Meskende 3.kat antre-hol, salon, mutfak, banyo, wc ve 1 balkondan, çatı kat ise hol, birinin içerisinde depo bulunan 3 oda, banyo ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik, iç kapılar panel kapı, pencereler pvc doğrama olup ısı camlıdır. 3.kat mahal özellikleri:Antre-hol zemini seramik kaplı duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak zemini, tezgah arkası seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak tezgâhı mermerit olup tezgâhın altında ve üstünde pvc kaplama kapaklı dolaplar mevcuttur.Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyo içerisinde lavabo, klozet, duş tertibatı bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Wc içerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur. Balkon salon ile irtibatlı olup zemini seramik kaplı, korkulukları kromajlı borudur. Çatı kat mahal özellikleri:Çatı kata ulaşımı sağlayan betonarme merdivenin basamakları mermer kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, korkulukları kromajlı borudur.Hol zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir.Odalar ile oda içerisindeki deponun zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Çatı katta dış cepheye bakan duvarlarda deforme olmuş yüzeyler bulunmaktadır.Balkon oda ile irtibatlı olup zemini seramik kaplı, korkulukları kromajlı borudur.Meskende ısınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanacak olup tesisat döşenmiş ancak kombi cihazı ve radyatörleri henüz monte edilmemiştir.Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 2 katta toplam 110,00 m² olarak ölçülmüştür. (3.kat balkon hariç 49,74 m² balkon alanı 4,28 m² , çatı kat balkon hariç 49,77 m² balkon alanı 6,21 m² dir. )Taşınmaz hali hazırda boştur.
Adresi : Akşemsettin Mahallesi ( Tapu Kayıtlarında Boğaziçi) 928. Cadde Deniz Ap. No:47/13 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 804,00 m2
Arsa Payı : 50/804
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7790 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR