ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130964
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : PEYAMİ SEFA MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3266 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/3266 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Peyami Sefa Mahallesi 36880 Ada, 4 Parsel, 1 kat 1 nolu bağımsız bölüm Nolu bağımsız bölüm 50/1105 arsa paylı mesken satılacaktır. Bina yaklaşık 20-22 yıllıktır.Bina 3 bodrum kat +zemin+3 normal kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Binada 5 dükkan ,12 mesken olacak şekilde toplam 17 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın ön ve yan cepheleri kısmi betopan kaplamalı olup tüm cepheleri mantolama üzeri renkli boyalıdır. Bina girişi 339 cadde üzerinden binaya bakıldığında zemin kat ,ön orta cepheden ve güneydoğu yönden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramalı,rüzgarlık kapısı camlı ahşap doğramalıdır. Bina giriş holü ve kat holleri zeminleri ile merdivenler mozaik kaplama , tüm duvarları 100 cm yüksekliğinde mozaik kaplama üzeri tavana kadar sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş holünün tavanı ve kat hollerinin tavanları sıva üzeri boyalıdır. .Merdiven korkulukları dikme demir profil üzeri ahşap küpeştedir. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın çevre düzenlemesi yapılmış olup bodrum katta kapalı otopark ve açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 1.kat (1) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmaktadır. 339.Caddeden binaya bakıldığında sağ arka tarafta yer almaktadır. Kuzeybatı ve kuzey doğu yönlüdür. Fiili durumda antre hol 3 oda salon mutfak banyo wc ve 1 balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik iç kapılar ahşap panel kapı, pencereler pvc olup ısı camlıdır. Antre ve hol zeminleri seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Salon zemini ahşap parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Tavanı spot aydınlatmalı alçıpan ve sıva üzeri boyalıdır. Odalardan biri salon ile irtibatlıdır. Odaların zemini ahşap parke kaplı duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak zemini seramık kaplı duvarları alçı sıva üzeri boyalı tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutafak tezgahı mermerit tezgahın altında ve üstünde çerçeveli ahşap kapaklı dolaplar mevcut olup tezgah anlı seramik kaplamalıdır. Banyo zemini seramik duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Banyo içerisinde klozet lavabo ve duş tertibatı bulunmaktadır. Wc zemini seramik duvarları tavana kadar seramik kaplı tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Wc içerisinde klozet ve lavabo mevcuttur. balkon oda ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplı korkulukları betonarme parapet üzeri demir korkulukludur. Balkon etrafı katlanır kayar cam ile kapatılmıştır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmakta olup kombi ve petekler takılıdır. Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 98,97m2 olarak ölçülmüştür. (Balkon alanı 9,91m2'dir) 1 nolu kömürlük eklentisi vardır.
Adresi : Kazım Orbay Mah (Tapu Kayıtlarında Peyami Sefa Mahallesi ) 339 Cad İpek Apartmanı No: 2/1 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.105,00 m2
Arsa Payı : 50/1105
İmar Durumu : Ayrık nizam betonarme yapıda, 3 bodrum+zemin+3 normal kattır.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi, İmrahor-3 mevkii 26295 ada 9 parselde kayıtlı 110/689 arsa paylı bodrum kat 7 nolu bağımsız bölüm dükkan satılacaktır. Bina 368.Sokak ile 373.sokak kesişiminde köşe parselde ayrık nizam betonarma yapı tarzında inşaa edilmiş olup, yaklaşık 3-4 yıllıktır. Bina bodrum kat+zemin kat+2 normal kat+çatı kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Binada 1 adet dükkan, 6 adet mesken olmak üzere toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın tüm cepheleri montolama üzeri renkli boyalı olup kısmi betopan kaplamadır. Binaya giriş zemin kattan 368.sokaktan binaya bakıldığında sağ yan cephesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü zemini mermer, duvarları seramik kaplama, tavanı spotlu alçıpan asma tavandır. Kat holü ve merdiven basamakları mermer, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Binada 1 adet asansör bodrum katında kapalı otopark ön ve yan bahçe kısmında açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt belediye sınırları içerisinde olup her türlü alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bodrum kat 7 numaralı bağımsız bölüm dükkan olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Dükkan 373.sokak cepheli olup binaya bakıldığında ön tarafta 368.sokaktan binaya bakıldığında sol yan tarafta yer almaktadır. Dükkan hacmi ve wc alanlarından müteşekkildir. Dükkan girişi 373.sokaktan sağlanmakta olup vitrini ve giriş kapısı camlı pvc doğramadır. Dükkan zemini seramik kaplı duvarları alçı sıva üzeri boyalı tavanları sıva üzeri boyalıdır. Wc giriş kapısı panel kapı, zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı XPS kaplanmış olup herhangi bir sıva boya mevcut değildir. Wc içerisinde alaturka hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanacak olup kombi cihazi ve radyatörleri monte edilmiştir. Dükkanın net faydalı alanı 122,62m2 olarak ölçülmüştür. Sokak vitrin cephesi 11,48mt'dir. Kıymet takdiri yapıldığında dükkanın boş olduğu görülmüştür.
Adresi : Kırkkonaklar mah.368.Sokak No:10/A (7 nolu dükkan) Çankaya-Ank.
Yüzölçümü : 689 m2
İmar Durumu : 3 kat konut alanı Taks:0.35 Kaks:1.05
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3266 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR