ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094201
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : PEYAMİ SEFA MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 73
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14335 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 17. İCRA DAİRESİ
2018/14335 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36847 Ada, 1 Parsel, PEYAMİ SEFA Mahalle/Köy, 3. KAT, 21 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Ana Bina köşe parselde betonarme tarzda ve ayrık nizamlıdır. 3 Bodrum, zemin ve 3 normal katlı olup 24 daire vardır. Bina cepheleri kısmen kum sıvalı, kısmen sıva üzeri akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama, giriş holü, merdiven basamakları ve holleri karo mozaik kaplamalı, duvarların 1,0 m. yağlı boyalı üzeri ve tavanı fasarit boyalıdır. Bina 16-20 yaşlarında olup belediye hizmetlerinden faydalanmakta, yol, banket, kanalizasyon, yeşil alan gibi alt yapı hizmetleri yapılmış, orta gelir grubunun tercih ettiği yerleşim alanındadır. 3. Kat 21 nolu Mesken 3. katta, arka cephededir. Giriş kapısı çelik kapı, 3 oda, salon, mutfak, antre-koridor, banyo, Wc ve Balkon mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin antre-koridor zemini seramik kaplamalı, duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalı, mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfakta mermer tezgah, çerçeve kapaklı alt ve üst mutfak dolabı vardır. Mutfak balkon PVC doğrama ile kaplı, duvarının yıkılarak mutfağa dahil edildiği görülmüştür. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, dolaplı lavabo, klozet ve kabinli köşe küvet vardır. Wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, hela taşı ve lavabo vardır. İç kapılar amerikan panel doğrama, pencereleri PVC doğrama ve ısı camlıdır. Doğalgazlı kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Net alanı 73 m2. Ayrıca 6,00 m2. alanlı balkonu vardır. Elektrik, su telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gbi hizmetlerden faydalanmaktıdır.
Adresi : Peyami Safa Mh. 327. Sk. Dolunay Apt. 57/21 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 73 m²
Arsa Payı : 44/884
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planı içinde 5,00 m. yola mesafeli ayrık nizam konut alanında olup bodrum hariç 4 kat yapılaşma koşullu, saçak seviyesi 12,50 m. dir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 44554 Ada, 2 Parsel, ALACAATLI Mahalle/Köy, B BLOK, 1. KAT, 4 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Parsel üzerinde 2 bloktan oluşan, bitkisel ve yapısal peyzajı yapılı site vardır. Bloklar betonarme tarzda ve ayrık nizamlıdır. Bloklar 2 bodrum, zemin ve 19 kattan oluşmaktadır. Güvenlikli nizamiyesi vardır. Binaya 1. bodrum kattan girilmekte olup blokta toplam 57 daire vardır. 1. Bodrum katta kapalı otoark, 2. bodrum katında kazan dairesi, kapalı otopark ve sığınak vardır. Bina cepheleri manto sıvalıdır. Bina giriş kapısı rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Giriş holü döşemesi mermer kaplı, duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Tavanda ışık bandı vardır. Binanın Merdiven basamakları sahanlıkları ve kat holleri mermer kaplıdır. Yan duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. 1 tanesi yük asansörü olmak üzere 3 asansör vardır. Bina belediye hizmelerinen yararlanmakta, çevresinin yol, banket kanalizasyon, yeşil alan gibi alt yapı hizmetleri yapılmış, orta üzeri gelir gurubunun tercih ettiği yerleşim alanındadır. Kıymet takdirine konu 4 nolu konut binanın 1. katındadır. Konutun giriş kapısı çelik kapı, 4 oda, salon, mutfak, giyinme odası, antre-koridor, 2 banyo, Wc ve 1 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Konutun antre-koridor zemini mermer kaplı, duvarları ve tavanı duvar kağıdı ile kaplıdır. Mutfak zemini mermer kaplı, çimstone tezgah, balon kapaklı alt ve üst mutfak dolabı vardır. Salon ve odaların zemini lamine parke kaplı, duvarları ve tavanları duvar kağıdı kaplıdır. Ebeveyn odasında bulunan soyunma odasının zemini lamine parke kaplı olup,duvarları dolaplar ile çevrilidir. Banyoların zemini ve duvarlarının 1,2 metresi mermer kaplı, banyo mahallinde dolaplı lavabo, klozet ve kabinli duş yeri vardır. Wc zemini ve duvarlarının 1,2 metresi mermer kaplı, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. İç kapılar Amerikan panel doğrama, pencereleri PVC doğrama ve ısıcamlıdır. Pay ölçerli merkezi kalorifer sistemi ile ısınması sağlanmaktadır. Net Alanı 164 m2., ayrıca 22 m2 alanlı 1 adet balkonu vardır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır.
Adresi : Dodurga (Tapuda Alacaatlı) Mh. 4986. Cd. No:5-B/4 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 164 m²
Arsa Payı : 6500/750555
İmar Durumu : 84178/EK Parselasyon planı içinde konut alanındadır. İnşaat alanı 19380 m2., Max. Konut sayısı 114, Hmax serbest yapılaşma şartlarındadır.
Kaydındaki Şerhler : 1 Kuruş bedelle 99 Yıllığına TEDAŞ lehine kira şerhi vardır.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14335 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR