ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078582
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 10
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12622 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 09:55
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 09:55
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2018/12622 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Durali Alıç Mahallesi, 50971 ada, 8 parsel, 2.983,58 m² arsa yüzölçümlü, 56/3037 arsa pay/paydalı 10 kat, 48 bağımsız numarada kayıtlı, konut nitelikli tam hisseli taşınmaz; Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Bina girişine göre ön cephede sağ tarafta yer almakta olup, kuzeydoğu yönlüdür.Fiili durumda 3 oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo,ebeveyn banyosu, wc ve 2 balkondan müteşekkildir.Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapıdır.Pencere doğramaları pwc olup ısı camlıdır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları vetavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Salon ve oda döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermeritolup tezgah altında ve üstünde profil kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Ayaklı lavabo ve duş teknesi+ duşakabin bulunmaktadır.Ebeveyn banyosunda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Lavabo ve duş tertibatı bulunmaktadır. Wc de zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. İçerisinde hela taşı bulunmaktadır. Wc önünde lavabo bulunmaktadır. Balkonlar mutfak ve salon ile irtibatlı olup döşemesi seramik kaplıdır.Isınma merkezi sistem kalorifer ile sağlanmaktadır.Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 126,16 m² olarak ölçülmüştür.Toplam balkon alanı 16,59 m2?dir. Bağımsız bölümün halihazırda boş olduğu hiç kullanılmadığı görülmüştür.
Adresi : Durali Alıç mahallesi, Şehit Arif Yüksekkaya Caddesi üzerindeki, Yarenler Apartmanı, No:3/48 Mamak / ANKARA
Arsa Yüzölçümü : 2.983,58 m2
Arsa Pay/Payda : 56/3037
İmar Durumu : Müdürlüğümüz dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüz dosya alacaklısı bankanın birinci dereceden ipoteği mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Şahintepe - İmar Mahallesi, 36492 ada, 8 parsel, 697,00 m² arsa yüzölçümlü, 60/697 arsa pay/paydalı, 3 kat, 13 bağımsız numarada kayıtlı, tam hisseli, mesken nitelikli taşınmaz ; Bina girişine göre arka cephede sol tarafta yer almakta olup, kuzeybatı yönlüdür. Fiili durumda;Alt katta;antre, oda, salon, mutfak, banyo,2 balkon Üst katta; hol, 3 oda, banyo, wc, balkon bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapıdır.Pencere doğramaları pwc olup ısıcamlıdır. Antre zemini laminant parke kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir.Salon ve odazeminlerilaminant parke kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir.Mutfak zemini laminant parke kaplı, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir.Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah altında ve üstünde profil kapaklı dolaplar mevcuttur.Balkonlar mutfak ve salonile irtibatlıdır. Zeminleri seramik kaplıdır.Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan alçısıva üzeri plastik boyalıdır. İçerisindelavabove duş tertibatıbulunmaktadır.Üst kata çıkan merdivenin basamakları mermer kaplıdır.Üst katta bulunan odaların zemini laminant parke kaplı, duvarlarıve tavanları alçı sıva üzeri plastikboyalı, ve kartonpiyerlidir.Banyo zemin ve duvarları seramik kaplı olup, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. İçerisindelavabo ve duş tertibatı mevcuttur. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup, içerisindehela taşı ve lavabo mevcuttur.Balkon oda ile irtibatlıdır. Zemini seramik kaplıdır.Isınma kombi ile sağlanmaktadır.Meskenin net faydalı alanı balkonlardahil 144,02 m² olarak ölçülmüştür. Toplam balkon alanı 27,47 m2?dir.Bağımsız bölümün halihazırdaboş olduğugörülmüştür.
Adresi : Şahintepe-İmar mahallesi, 657.Sokak, Güney Apartmanı, No:12/13 Mamak / ANKARA
Arsa Yüzölçümü : 697,00 m2
Arsa Pay/Paydası : 60//697
İmar Durumu : Müdürlüğümüz dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüz dosya alacaklısı bankanın birinci dereceden ipoteği mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir ayrıca iş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12622 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR