ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039077
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : CENGİZHAN MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 104
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7285 Esas
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/7285 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Cengizhan Mahallesi 50988 ada, 8 parsel'de kayıtlı 2.364,00 m² yüzölçümüne sahip 12 katlı betonarme bina ve arsası niteliğindeki ana taşınmazda 54/2364 arsa paylı 9.kat 40 numaralı bağımsız bölüm konut satılacaktır. Ege Mahallesi Yavuz Sultan Selim Cami, Kınık Şehit Murat Yatarkalkmaz İlkokuluna yakın konumdadır. 4.sınıf A grubunda betonarme çerçeveli sistemde ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Kuzey doğu cepheli konut asansör ile 11.kattadır. 3 oda, salon, antre-hol, mutfak, banyo, ebeveyn banyo (mahallen depolama amaçlı kullanılmaktadır) WC ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik kaplı ve duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları saten alçı üzeri boyalıdır. Mutfak zeminleri seramik kaplı olup duvarları alçı üzeri boyalıdır. Granit tezgah, alt üst suntalam mutfak dolabı mevcuttur. Ortak banyoda zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup ayaklı lavabo ve kabinli, akrilik duş teknesi ve klozet mevcuttur. WC'de zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup ayaklı lavabo ve alaturka tuvalet mevcuttur. Konutun mutfak ve odadan ortak çıkışlı 1 adet balkonu mevcuttur. Konutun doğalgaz yakıtlı ısınma sistemi mevcuttur. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel, pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc'dir. Meskende kiracı ikamet etmektedir. Bağımsızın net alanı balkonlar hariç toplam 104m²' dir. Ayrıca toplam 17m² alanlı 1 adet balkon hacmi mevcuttur.
Adresi : Cengizhan Mah. 846.Cadde, Asrınpark Evleri, No: 40/40 Mamak-Ankara
Yüzölçümü : 2.364 m²
Arsa Payı : 54/2364
İmar Durumu : Konut alanıdır.
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Kartaltepe Mahallesi 37245 ada 12 parsel'de kayıtlı 554 m² yüzölçümüne sahip kargir apartman niteliğindeki ana taşınmazda 42/554 paylı zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm mesken satılacaktır. İmar parseli üzerinde Kartaltepe Kent Parkı inşaatı, Suzan Mehmet Gönç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yakın konumdadır. 3.sınıf A grubunda betonarme sistemde ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir.Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik boya ile kaplıdır. Binada asansör yoktur. Bina yaşı yaklaşık 25 yıllıktır. Kuzey batı cepheli mesken zemin katta yer almaktadır. 2 oda (1 adedi salondan girişlidir), salon, antre-hol, mutfak, banyo, WC hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik kaplı ve duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları alçı üzeri boyalıdır. Mermerit tezgah, alt üst laminat kaplama mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup asma lavabo ve kabinli, duş yeri mevcuttur. WC'de zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup asma lavabo ve alaturka tuvalet mevcuttur. Konutun doğalgaz yakıtlı ısınma sistemi mevcuttur. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel, pencere doğramaları pvc'dir. Meskende kiracı ikamet etmektedir. Net kullanım alanı 66m² 'dir.
Adresi : Mehtap Mah.147.Sokak Coşkun Apt.No:6/3 Mamak-Ankara
Yüzölçümü : 554m²
Arsa Payı : 42/554
İmar Durumu : Konut alanıdır.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7285 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR