ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153777
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : PEYAMİ SEFA MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13188 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 10:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/13188 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Peyami Sefa Mahallesi, 36855 ada, 9 parselde kayıtlı 1.079,00 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki kargir apartman vasıflı ana taşınmazda 56/1079 arsa paylı B Blok 3. kat, 20 nolu mesken nitelikli taşınmazın satışı yapılacaktır.
A) Ana gayrimenkulün özellikleri: Ana taşınmaz 1.079 m² arsa üzerine tek yapı olarak inşa edilmiş olup, kot farkından dolayı A ve B blok olarak isimlendirilmiştir. Meskenin bulunduğu B blok binanın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Taşınmaz 358. Sokak ve 359. Sokak kesişiminde köşe parsel konumlu olup, ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina yaklaşık 13-15 yıllıktır. Bina, 2 bodrum+zemin+3 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlıdır. A ve B blokların tamamında, mesken nitelikli olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın tüm cepheleri mantolama üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina girişi B blok olarak isimlendirilen taraftan zemin kat hizasından, 359. Sokaktan binaya bakıldığında ön orta kuzeybatı cepheden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Rüzgarlık kapısı ahşap camlı doğrama kapıdır. bina giriş holü zemini karo mozaik, duvarları 150 cm seramik üzere boyalı, tavanı sıva üzeri boyalıdır. Kat holü zemini karo mozaik ve merdiven basamakları silme mozaik beton kaplı olup duvarları boyalı, tavanı sıva üzeri boyalı olup, merdiven korkulukları demir korkulukludur. Çevre düzenlemesi yapılmış olup, açık otopark bulunmaktadır.
B) Meskenin özellikleri: Bina giriş kapısına göre arka ve sol yan cephede yer almaktadır. Kuzeydoğu ve güneydoğu cephelidir. Fiili durumda; antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı olup, pencereleri pvc doğrama ısı camlıdır. Antre-hol ve mutfak zeminleri seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zeminleri laminat parke, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgahın altında ve üstünde lake kapaklı dolaplar mevcuttur. Tezgah alnı seramik kaplıdır. Banyo ve wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Banyo içerisinde duşakabin, dolaplı lavabo ve klozet mevcuttur. Wc içerisinde hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkonlardan biri mutfak ve oda ile diğeri salon ile irtibatlı olup, zeminleri seramik kaplıdır. Balkon korkulukları parapet üzeri demir doğramadır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmakta olup, kombi cihazı ve radyotörleri monte edilmiştir. Meskenin net faydalı kullanım alanı balkon hariç 95,00 m² olup, 9,50 m² alanlı 2 adet balkonu vardır.
Adresi : Peyami Sefa Mah. 359. Sokak 5/20 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.079 m2
Arsa Payı : 56/1079
İmar Durumu : Yola Mesafesi 5 m , Saçak seviyesi 12.5 m , Kat sayısı 4, İnşaat tarzı ayrık nizamlı konut alanı
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında.
1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 05/06/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13188 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR