ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153240
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : MUTLU MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6840 Esas
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.07.2020 14:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
8. İCRA DAİRESİ
2019/6840 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 51348 Ada, 3 Parsel, TÜRKÖZÜ-İMAR Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli Mamak İlçesi Türközü-İmar Mahallesinde kain, tapunun 51348 ada 3 parsel sayısında kayıtlı B Blok 5. Kat (15) Bağımsız Bölüm numaralı KONUT nitelikli taşınmaz Mutlu(Tapuda Türközü-İmar) Mahallesinde 433. Cadde ara parseldeki 20 kapı numaralı Elit Plaza Apartmanındadır. Binaya giriş 433. Cadde zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina, 2 bodrum + zemin + asmakat + 6 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cepheleri ısı yalıtım mantolama sıva üzeri akrilik boyalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum, rüzgarlığı fotoselli alüminyum doğrama kapıdır. Bina giriş zemini mermer, duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Ana gayrimenkul asansörlüdür. Binaya ait kapalı garaj bulunmaktadır. Normal katlarında 3 er daire bulunan ana gayrimenkulde toplam 18 konut 4 işyeri toplam 22 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.MESKEN: binanın 5. Normal katında bina girişine göre sağ arka cephelidir. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Meskende hali hazırda kiracı olarak Bilgin Emrah YILDIZ ikamet etmektedir. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, 2 banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik kaplı olup duvarları duvar kağıdı ile kaplı tavanı kartonpiyerlidir. Mutfakta yerler seramik ve duvarlar duvar kağıdı ile kaplı tavan kartonpiyerdir. Mutfak tezgahı mermer, tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde ahşap dolapları mevcuttur. Wc ile banyoların zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Wc de hela taşı ve lavabo, banyolarda duş teknesi, kabini, klozet ve dolaplı lavabo mevcuttur. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Pencereler ısıcamlı PVC doğrama, iç kapıları panel kapıdır. Bağımsız bölüm merkezi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Kadastro fen elemanının yapmış olduğu içten içe ölçümler neticesinde meskenin faydalı net kullanım alanı: 96,00 m² daire, 20,00 m² balkonlar, 51,00 m² teras dahil: 115,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Mutlu Mah. 433. Cad. No:20 B Blok İç Kapı:15 Mamak/ANKARA
Yüzölçümü : 115,00 m²
Arsa Payı : 52/3224
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi olup dosyasındadır.
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 01/07/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcılarının sunacağı pey miktarı minimum 100,00 TL ve katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde olup, bu miktar ve katlarına uygun olmayan artırmalar dikkate alınmayacağı, ayrıca ihaleye iştirak edenlerin satış için ilan edilen KDV oranını kabul ederek ve bilerek ihaleye katılmış olacaklardır.
7-İş bu satış ilanı gazate ve esatis.uyap.gov.tr adresinde elektronik ortamda ilan edilecek olup; İİK'nun 127.maddesi gereğince tebligat yapılamayan tüm ilgilililer yönünden tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6840 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR