ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01137394
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BALKİRAZ MAH. / ABİDİNPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 23.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 12:01
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 12:01
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
GAYRİMENKUL
SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/24 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 7591 Ada, 12 Parsel, BALKİRAZ Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Ana Taşınmaz : Binada 16 mesken, 5 depolu dükkan nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir.Dış cephesi hazır sıva üzeri boyalıdır.Giriş kapısı demir, merdiven korkulukları krom çelik doğrama, giriş, kat ve merdiven hol zeminleri ile merdiven basamakları mermer kaplama, duvarlar ve tavan fasarit boyalıdır. Bağımsız Bölüm :Taşınmaz konut nitelikli ve ana yapıda 2. katta yer almaktadır. Güney-doğu cephelidir. Halihazır net kullanım alanı balkonlar dahil 109 m2 olarak tespit edilmiştir. Net alanı:92m2. Halihazırda; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri pvc doğramadır. Antre ve balkonların zeminleri ile mutfak ve ıslak hacimlerin zeminleri ve duvarları seramik, diğer iç bölümlerin zeminleri masif parke kaplamadır. Islak hacimler dışındaki iç bölümlerin duvarları ve tüm iç bölümlerin tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır.Mutfakta hazır imalat alt-üst dolap ve tezgah mevcuttur. Banyoda duş kabini ile banyo dolabı mevcuttur.Antrede vestiyer mevcuttur.Isıtma ve sıcak su ihtiyacı doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmazda kiracının ikamet ettiği görülmüştür.Bodrum katta taşınmaza ait 10 nolu kömürlük mevcuttur. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.) Adresi: Balkiraz Mah. Asım Gündüz Cad. Kesimal Apt. No:129/10 Mamak/ANKARA Yüzölçümü: 1.230,00 m2 Arsa Payı: 60/1230 İmar Durumu: Var , ayrık nizam 4 kat, ön bahçe mesafesi: 7 mt., yan bahçe mesafesi: 3 mt.'dir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : KDV kanunun 17. Maddenin 4. Fıkrası uyarınca muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 12:01 - 12:11 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 12:01 - 12:11 arası
Satış Yeri: 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)MERKEZ/ANKARA
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale damga vergisi, tapu alım harcı, K.D.V. ve taşınmazın tahliye ile teslim giderleri alıcıya ait olacaktır. K.D.V. ve İhale damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale düşecektir. Ayrıca tellâllık harcı, tapu satım harcı ile taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (İİK.'nun 206. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince: Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.'nun 127. Maddesi gereğince; iş bu satış ilanının , tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR