ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111640
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11059 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2019/11059 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 50969 Ada, 3 Parsel, Durali Alıç Mah., 6. Kat, 34 No'lu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın açık adresi Durali Alıç Mah., Şehitler Cad., Sorfazlı Apt., No:9/34 Mamak/Ankara'dır. Ana bina ayrık nizamda betonarme olarak inşa edilmiş olup, 6 bodrum + zemin + 9 normal kattan oluşmaktadır. toplam 49 bağımsız bölüm vardır. Binada çift asansör ve bina önünde açık otopark mevcuttur. Satışa konu mesken bina girişine göre sağ ön tarafta güney ve doğu cephelidir. Girişi çelik kapılıdır. Salon, antre, 3 oda, mutfak, banyo, duş, wc ve 1 balkondan oluşmaktadır. Salon, antre ve odaların zemini laminat parke ile kaplanmış olup, duvarlar antre ve salonda kağıt kaplı, odalarda alçı sıva üzeri boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Antrede sabit vestiyer mevcuttur. Mutfak tezgahı mermer olup, altında ve üstünde balon kapak dolaplar vardır. Genel banyo içinde dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi, duş tertibatı ve duşakabin vardır. ebeveyn banyosunda zemin ve duvarlar seramik kaplı, içerisinde lavabo ve duş tertibatı vardır. iç kullanım hacim kapıları panel kapı montajlıdır. pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. meskende ısınma kombi ile sağlanacak olup kambisi ve kalorifer petekleri mevcut değildir. kıymet takdiri yapıldığı tarihte boş durumdadır. Taşınmazın net kullanım alanı yaklaşık 115 m2'dir. Detaylı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
İmar Durumu : Mamak Belediyesi resmi internet sitesindeki bilgiye göre parsel, konut alanında kalmakta olup, E:1,60, Hmin:21,50 (7 kat) yapılaşma koşuluna sahiptir. Yoldan 5m çekmesi vardır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11059 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İşbu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. (İİK. m.127) ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR