ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093794
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BALKİRAZ MAH. / ABİDİNPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 72
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13077 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/13077 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Mamak ilçesi Balkiraz Mahallesi 6608 ada 14 parselde kayıtlı ''Beton Apartman'' vasfında ve 514,00 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 24/514 arsa paylı, 3. Bodrum Kat 1 nolu ''Mesken'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 3 Bodrum + Zemin + 3 Normal katlı olup, her katta 2 daire, binada toplam 14 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Merkeze yakın, çevre düzenlemesi yapılmış, her türlü Belediye hizmeti bulunmaktadır. Ulaşımı iyi, EGO ring servisleri ile toplu taşıma ulaşım imkânı bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri süsleme desenli mineral sıvalıdır. Bina giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Zeminleri mozaik kaplama, duvarları 1.20 metre mermer kaplama, üzeri plastik boyalıdır. Tavan plastik boyalıdır. Merdiven holleri ve merdivenler mozaik kaplama,üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları demir ferforjedir. 24-26 yaşında yapı olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu bağımsız bölüm ise binanın ana girişine göre bulunduğu kata, ön cephede bulunmaktadır. Antre (Koridor), Üç oda, Salon, Mutfak, Banyo ve Lavabo-Wc'den ibarettir. (Bir oda salona bağımlıdır.) Antrenin tabanı seramik kaplama, duvarları boyalı ve tavan karton piyer yapılıdır. WC; zemini seramik, duvarları fayans kaplama, tavan boyalıdır. Klozetli ve lavaboludur. Banyonun zemini seramik kaplama, duvarları fayans kaplama, tavan boyalıdır. Vitrifiyeler, lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Salonun tabanı laminant kaplama, duvarlar boyalı, tavan kartonpiyer yapılıdır. Odaların tabanı laminant kaplama, duvarlar boya, tavan kartonpiyer yapılıdır. Mutfak zemini seramik kaplama, duvarlar ve tavan boyalıdır. Doğalgazlı olup, kombilidir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Doğramalar pvc, iç kapılar pres kapıdır. Net alanı 72.59 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Balkiraz Mahallesi Başarı Caddesi No: 18/1 Mamak/ANKARA
İmar Durumu : Konut, Ayrık nizam, Bodrum hariç 4 kat, yoldan 7.00 metre,parselden 3.00 metre çekme mesafelidir.Bina yüksekliği 12.50 metredir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Y.PLANI : 04/12/1991
2-İrtifak: H: BU PARSEL ALEYHİNE AYNI ANDA 7 PARSEL ALEYHİNE KROKİSİNDE SARI BOYA İLE GÖSTERİLEN KISIMDAN PİS SU KANALI GEÇİRMEK ÜZERE ARZİ İRTİFAK HAKKI
3-Beyan: (AT) Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13077 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR