ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01081527
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KARTALTEPE MAH. / ABİDİNPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/17168 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 15:10
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 15:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2016/17168 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, 37244 Ada, 2 Parsel, KARTALTEPE Mahalle 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz betonarme yapı tarzında, ayrık nizam 3 bodrum ,zemin ve 3 normal kattan müteşekkil olup zemin ve normal katlarında 3 daire vardır. Son katlar çatı aralıdır. Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolaması olup üzeri hazır sıva +akrilik boya kaplıdır. Her kata çalışan asansörü vardır, bölge elektrik ,su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesken fili durum itibariyle 3 oda , salon, antre-koridor, mutfak , banyo,Wc, ve 1 adet balkonu vardır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, ıslak hacimlerden antre , mutfak ,banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları alçı sıva +plastik boya ile banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tüm duvar -tavan birleşimi kartonpiyer kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde balon kapak esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Tezgah alnı seramik kaplıdır. Banyoda lavabo ,duş teknesi kabini ve klozet vardır. İç kapılar panel pres kapılıdır, pencereler ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Dış kapı çelik esaslıdır,kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Mesken Kuzey ve Doğu olmak üzere 2 cephelidir. Taşınmazın balkon hariç net faydalı kullanım alanı 82 m2 dir.Balkonun alanı 5 m2 dir. Taşınmazın geniş içeriği dosyada mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Kartaltepe mah. 147. Sokak no:9 Mamak /Ankara
Yüzölçümü : 725 m2
Arsa Payı : 28/725
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Geçit hakkı vardır. (özel koşullar : 37244 ada 3parsel lehine 37244 ada 2 parsel lehine krokide (a) harfi ile gösterilen 34,64 m2 lik kısım üzerinde kanal geçisi için irtifak hakkı)
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/17168 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR