ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078160
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : TÜRKÖZÜ MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/16541 ESAS
Muhammen Bedeli
:
205,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.12.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 11:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2017/16541 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 39507 Ada, 3 Parsel, Türközü-İmar Mahalle, Taşı Mevkii, 9 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın bulunduğu bina ayrık nizam ve betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 1 adet akassör bulunmaktadır. Binada 3 bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kat olmak üzere toplam 7 katlı olup 3. ve 2. bodrum katta 2 şer daire, 1. bodrum kat, zemin kat ve 1 ve 2. normal katlarda 4 er daire 3. normal katta 5 daire olmak üzere toplam 26 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Her türlü belediye hizmetleri ve kentsel olanaklardan yararlanmaktadır. Satışa konu 9 nolu bağımsız bölüm zemin katta , bina girişine göre sol arka tarafta416/3. sokağa göre arka cephede yer almakta olup Batı ve Güney yönlere cephelidir. Taşınmaz zemin katta olmasına rağmen binanın arka bahçe cephesine göre ara kat niteliğindedir. Daire antre, salon, mutfak, 3 oda, 1 balkon, WC ve Banyo dan oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, iç kapılar panel , pencere doğramaları ısıcamlı PVC dir. Antre zemini seramik, salon ve odaların zemini laminat olup duvarlar sıva üzerine plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları alt-üst dolap arası seramik kaplama , duvar ve tavan sıva üzeri plastik boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Banyo ve Wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı olup banyoda klozet , kabinli duş teknesi ve ayaklı lavabo, wc de helataşı ve asma lavabo bulunmaktadır. Isıtma sistemi doğalgazlı kombi olup çelik panel radyatörler bulunmaktadır. Dairenin net kullanım alanı 85m2 olup balkon alanı 6,00 m2 dir.
Adresi : Türközü İmar Mah. 416/3. sokak Çağlar Apt. No:7 Mamak Ankara
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 30/814
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16541 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR