ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077578
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BAŞAK MAH. / HÜSEYİNGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 89
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7826 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
6. İCRA DAİRESİ
2019/7826 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Başak mah. (tapuda Ekin-İmar mah.) 1725 sok. Hanedan apt. N:15 K:2 D:10 Mamak Ankara adresinde yer alan tapuda Ankara ili Mamak ilç. Ekin İmar mah. 37761 ada 7 parsel 703 m2 de 6 katlı beton apartman ve arsası ana taşınmaz niteliğnide 2. kat 10 nolu bağımsız bölüm mesken olarak kayıtlıdır. Taşınmazın bulunduğu bölge yeni yerleşim alanlarından olup dönüşüm süreci içinde olan bölgelerindendir. Bölgede genellikle bodrum+zemin üzeri 3 katlı binalar mevcuttur. Sosyal donatı alanları yeterli seviyededir. Alt ve üst yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Orta ve alt gelir grubunun tercit ettiği bölgeden kentin diğer bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.Ana taşınmaz 2013 yılında 703 m2 alanlı arsa üzeride 3-B yapı sınıfında betonarme yapı cinsinde ayrık nizam 2 bodrum+zemin+3 normal kattan ibarettir. Binanın 2. bodrum katında l nolu meskene ait depo, otopark, sığınak, su deposu, su sayaç yeri, l. Bodrum katında 3 adet mesken zemin katında bini girişi 3 adet mesken 1,2,3 normal katlarının her birinde 3'er mesken olmak üzere binada toplam 15 adet bağımsız bölüm mevcuttur. 2. kat 10 nolu bağımsız bölüm ; Mesken batı-kuzey -doğu cephelidir. Binada iskan mevcuttur. Meskenin kullanım alanı brüt 116 m2 net 89,60 m2 dir. (balkonlar hariç 10,33 m2), dış kapı çelik, iç kapılar ahşap kapı, pencereler ve balkon kapıları ısı camlı pvc doğramadır. Mevcut kullanımda salon,3 oda mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 3 balkondan oluşmaktadır. Antre ve hol zemini seramik kaplı duvarları plastik boya ile kaplıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları desenli plastik boya ile kaplıdır. Mermerit tezgahlı, profil mutfak dolapları mevcuttur. Mutfakta balkon mevcuttur. Balkonların zeminleri seramiktir. Salon zemini lamine parke ile kaplı duvarları plastik boyalı tavan kenarları kartonpiyerlidir. Isınma bağımsız kombi ile sağlanmakta kombi ve panel petekler mevcuttur.
Yüzölçümü : 703 m2
Arsa Payı : 52/703
İmar Durumu : Konut kullanımlıayrık nizam 4 kat inşaat derinliği 17 m hmaks :14,10 yoldan 5 m yanlardan 3 er m çekme mesafelidir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7826 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR