ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064676
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞAHİNTEPE MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14278 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
11. İCRA DAİRESİ
2018/14278 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Mamak İlçesi, Şahintepe Mahallesi'nde kain, imarın 36507 ada, 5 parsalinde kayıtlı tapu kaydında "8 katlı betonarme apartman ve arsası" niteliğindeki ana taşınmaz; ayrık nizam olarak inşaa edilmiş, 4 bodrum, zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 8 katta 17 daireden oluşmakta olan bina betonarme olarak inşa edilmiştir. Binanın tamamı konut amaçlı kullanılmaktadır. Binanın dış cephesinde mantolama yapılmıştır. Bina; elektrik, su, doğalgaz, kanalizasyon gibi tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz, Nato Yolu Caddesine yaklaşık 900 mt mesafede olup; okul, cami, pazar yeri, sağlık ocağı vb. sosyal donatı alanlarına yakın mesafededir.
Satışı yapılacak olan 16 nolu 1/2 hissesi borçlu Murat Nazlı, 1/2 hissesi borçlu İbrahim Nazlı adına kayıtlı bağımsız bölüm: 3. katta, bina girişinin olduğu sokağa göre arka cephede yer almaktadır. Dairenin cepheleri komşu parsellere cephelidir. Daire; 3 ada, 1 salon, 1 banyolu olup, apartmanın en üst katında bulunmaktadır. Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplama, duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır. Isınma doğalgazlı kombi sistemi ile sağlanmakta; kombi ve panel radyatörler mevcuttur. 2 adet balkonu (7,40 m²) bulunan konut, balkonlar hariç net (duvarlar arası kullanılan alan) 75 m², balkonlar dahil edildiğinde brüt; 82,40 m² alanlı olarak hesap edilmiştir.
Adresi :Şahintepe Mah. 652. Sok. No:22 Mamak/Ankara
Yüzölçümü :595 m2
Arsa Payı :36/595
İmar Durumu :Belediyenin imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :110.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunu'nun 17/4. maddesi gereğince muaftır.
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :11/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü :15/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, iş bu ilan İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR