ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048167
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KIBRISKÖY MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/16976 Esas
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:15
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2017/16976 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 39571 Ada, 1 Parsel, KIBRIS-İMAR Mahalle, 3. Kat, 15 Nolu Bağımsız Bölüm.
ANA BİNANIN GENEL ÖZELLİKLERİ:
Bina köşe parsel konumundadır. Bina ana girişi Güneşli sokaktandır. Bina girişi zemin kattan, sağlanmaktadır.Ana bina, ayrık nizmalı, 1 bodrum kat, zemin ve 4 Normal kattan müteşekkil olup 6 katlıdır.Bina cephesi sıva + boya kaplıdır. Binanın otoparkı yoktur. Binanın ana giriş kapısı camlı ferforje demir kapıdır.Bina girişi ve iç sahanlığı karo mozaik kaplıdır. Giriş duvarları 2 sıra fayans kaplı üzeri yağlı boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır.Bodrum katta; bay-bayan WC bulunmaktadır. Ayrıca ortak alanlardan artırılmış 2 adet mesken kullanımlı mahal mekanları bulunmaktadır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
15 Nolu BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN GENEL ÖZELLİKLERİ:
15 Nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 3. Normal katında bulunmaktadır.
Yerinde yapılan incelemede Antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup, meskenin faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 83,00 m² olarak hesaplanmıştır.. 2 adet balkon ile birlikte toplam 107 m² olarak ölçülmüştür.
Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo,tuvalet, ve balkon alanları vardır.
Salona 2 oda açılmaktadır.Islak hacimler (banyo-tuvalet) yerler fayans kaplıdır. Tuvalet duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Banyo tavana fayans kaplıdır.Antre yerler fayans kaplamadır.
Salon, odalar, eski tip marley kaplıdır. Mutfak yerler fayans kaplıdır. Salon, antre, mutfak ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır.Mutfakta mermerit tezgah ve tezgah altında ve üstünde laminat esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Dolapların durumu iyi değildir. Mutfak çıkışlı balkonu vardır. Çıkış kapısı PVC doğramadır. Banyoda lavabo, duş bataryası vardır.Balkon zeminleri fayans kaplıdır. Oda balkonu PVC doğrama ile kapatılmıştır. İç kapıları ahşap panel pres kapıdır. Durumları iyi değildir. Daire kapısı çelik kapıdır.Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.Taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur. Pencere doğramaları pvc olup çift camlıdır. Mesken keşif anında aktif olarak kullanılmaktadır. Meskende ev sahibi oturmaktadır. Konu taşınamaz mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Kıbrısköy Mah. Güneşli Sok. No 12 İç Kapı No:15 Kat:3 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 107 m²
Arsa Payı : 80/1592
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16976 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR