ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047654
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞAHİNTEPE MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 3+1
: 77
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6223 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2019/6223 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36498 Ada, 2 Parsel, ŞAHİNTEPE-İMAR Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli,Mamak İlçesi,Şahintepe-İmar mahallesi 36498 Ada 2 parseli teşkil eden 597,00 m² yüzölçümlü 1.Bodrum Kat 2 no'lu bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 647. sok. üzerindedir. Bina 5-6 yıllıktır. Bina 2 bodrum + zemin + 3 normal olmak üzere toplam 6 katlıdır. Binada tamamı mesken kullanımlı toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın tüm cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyası kaplı olup mantolamalıdır. Binanın girişi zemin kattan, 647. sokaktan bakıldığında sağ yan cepheden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı ferforje süslemeli demir, rüzgarlık ahşap doğramadır. Binanın arka bahçesi kilitli parke taş kaplı olup açık otopark alanı olarak düzenlenmiştir. Bina dahilinde bir adet asansör mevcuttur. Binanın bulunduğu bölge her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Fiili durumda antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo,wc, 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri ısı camlı pvc doğrama olup demir korkulukludur. Antre zemini laminat parke kaplı, duvarları ve tavan alçı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir. Koridorda çamaşır makinesi nişi mevcuttur. Salon ve odaların zeminleri laminat parke, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları seramik, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde suntalam kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Mutfaktan yan bahçeye çıkış sağlanmaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyadır. Banyo içerisinde dolaplı lavabo, klozet ve duş teknesi + duşakabin bulunmaktadır. WC zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. İçerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur. Balkon salon ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Yerinde yapılan ölçümlemeye göre brüt kullanım alanı balkon dahil 77,98 m²''dir. Kıymet takdiri tarihi itibariyle taşınmazda kiracı tarafından mesken olarak oturulmakta olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Şahintepe Mah. 647. Sok. Dilara Apt. No: 18/2 Mamak/Ankara
Yüzölçümü : 597,00 m²
Arsa Payı : 25/597
İmar Durumu : İmarlı.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6223 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR