ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045399
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : MİSKET MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 3+1
: 104
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 02.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3618 Esas
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Altındağ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/3618 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İpoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip dosyasından, Ankara İli, Mamak İlçesi, Misket Mahallesi, 36451 ada 15 parselde kain Mesken nitelikli 1. bodrum 7 nolu bağımsız bölüm satılarak paraya çevrilecektir. Ana binası, ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 2 bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Köşe parseldir. Binada; 2 adet dükkan, 21 adet mesken olmak üzere toplam 23 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın tüm cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Binada açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu bölge her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Satışa konu mesken ise, kuzeybatı-kuzeydoğu yönlüdür. Fiili durumda; antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri ısı camlı pvc doğramadır. Antre ve hol zemini seramik, olup, antrede sabit vestiyer bulunmaktadır. Salon zemini parke, odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Seramik kaplı mutfakta, tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde profil çerçeveli kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Genel banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet,kabinli duş yeri bulunmaktadır. Wc normaldir. Balkon mutfak ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır. Balkon katlanır-kayar cam kapama sistemi ile kapatılmıştır.Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Yerinde yapılan ölçümlemeye göre meskenin net kullanım alanı balkon dahil 104,06 m² ( balkon alanı 4,13 m²) ölçülmüştür.
Adresi : Misket Mahallesi 631. Sokak Mevlana Apt. No: 11/7 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 1.137,00 m²
Arsa Payı : 42/1137
İmar Durumu : Var, dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Altındağ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3618 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR