ANKARA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038629
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞAFAKTEPE MAH. / DEMİRLİBAHÇE
Oda Sayısı : 3+1
: 84
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4295 Esas
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 15:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
2. İCRA DAİRESİ
2019/4295 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz; Şafaktepe (Mürel) mah. 3. sok. Çavuşoğlu apt. N:16/13 Mamak Ankara adresinde yer almakta olup; taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış 2 bodrum kat+zemin kat+3 normal kattan oluşan bina mevcuttur. binanın tüm katlarında meskenler mevcuttur. Binanın dış cepheleri sıva üzeri akrilik esaslı renkli dış cephe boyası ile kaplıdır. Binanın ön cephesinde şerit halinde taş kaplamalar vardır. giriş kapısı camlı demir doğrama kaplıdır. Binanın bahçe çevre duvarı olup üzeri kayrak taş kaplıdır. Bina giriş kapısından sonra rüzgarlık holü oluşturulmuştur ve kapısı camlı ahşap doğramadır. Binanın kat holleri ve merdiven basamakları mermer kaplı merdiven ve sahanlık yan duvarları standart yükseklik olan 120 cm bej mermer kaplıdır. Asansör yoktur. bina girişi 3. sokaktandır. Binaya ait açık otopark vardır. dogalgaz, su, kanalizasyon, telekom bağlantıları mevcutttur. Taşınmaz net 84,17 m² brüt 96.70 m² alanlıdır. mesken 3 oda, salon, mutfak, antre, 1 banyo, 1wc, 2 balkon hacimlerinden oluşmakta iken mutfaktan çıkılan balkon pvc doğrama ile kapatılarak yaklaşık 2,50 m² olan balkon alanı mutfak alanına dahil edilmiştir. Bu nedenle mevcut durumda meskende 1 adet balkon bulunmaktadır. Döşemeler salonda ahşap parke, odalarda laminat parke, mutfak, koridor, wc ve banyoda seramik kaplıdır. Salon ve odalarda duvar ve tavan birleşimleri kartonpiyerdir. Banyoda duş kabin ve duş teknesi yoktur. Taşınmaz ısıtma sistemi kombili kat kaloriferlidir. Kısmi tadilat ihtiyacı vardır. Kiracı mevcuttur.
Arsa Payı : 92/1293
İmar Durumu : Taşınmazın yer aldığı parselin ayrık nizam 4 kat müsaadeli sokak ve iki yan cepheden 7'şer m caddeden 20 m çekme mesafeli konut amaçlı yapılaşmaya açık imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4295 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR